| MariaMarty a întrebat:

Hei,in legatura cu intrebarea de aici http://www.tpu.ro/......-un-baiat/ cu baiatul care a fost la un pas sa ma dezvirgineze, ei bine. dupa 3 zile nu a m-ai dat nici un semn de viata si am vazut pe facebook ca si-a pus status simtindu-se foarte bine cu fosta iubita,care vad ca a devenit actuala...off off, acum ma simt asa folosita.dar asta e, imi asum..insa as avea nevoie de niste sfaturi ca sa-l uit mai repede(pentru ca da.in continuare imi place de el),si da, nici eu nu ii voi mai da nici un semn de viata, mai ales ca am pus o prietena de-a mea sa vorbeasca cu el si sa-i spuna ca nu-l mai deranjez niciodata..si el n-a avut nimic de obiectat.off, ma doare dar trebuie sa trec peste.dar el doar m-a folosit din cate se pare..si asta e, tot ce vreau acu e sa-l uit.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti baietii suntem "afemeiati". E codul nostru genetic, nu e ceva ce putem controla. Putem controla cum abordam situatiile dar asta nu inseamna ca nu ne gandim la sex. Vrem sex dinainte sa va iubim, vrem sex in timp ce ne indragostim de voi, vrem sex cand va iubim, vrem sex chiar si cand nu ne mai pasa de voi. Nu judeca baietii dupa cum abordeaza sexul, judeca-i dupa ce iti ofera, dupa cum se poarta cu tine, dupa ce reprezinta ei ca si oameni.

Iar pe tine nu te invinovatii ca ai incercat sa obtii ceva ce iti doreai foarte mult si incearca sa nu fi dezamagita. Capul sus si mergi mai departe!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce obligație avea față de tine că te putea dezvirgina?
Nu realizezi că ești doar pentru distracție? Stai acasă când te "îmbeți"!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti folosita, barbatii nu folosesc femeile. Barbatii isi urmeaza niste impulsuri, ca si femeile la randul lor, si apoi incearca sa ia masurile necesare astfel incat sa ajunga la un rezultat dorit. Sexul nu e atat de tabu incat sa spui ca cineva profita de tine doar pentru ca vrea sex. Cineva vrea sa-l ajuti cu problema asta mai degraba decat sa spui ca profita de tine.

Te poti simti putin dezamagita de tine insati pentru ca ai mers putin prea departe si ai ales sa ignori faptul ca exista sanse mari ca cel pe care il placi sa vrea de la tine doar sex si nu o relatie in adevaratul sens. Dar aceasta e povestea oricui. In majoritatea relatiilor cineva profita mai mult decat e cazul, fie ca vorbim despre sex, bani sau chiar comfort emotional.

Nu ai ce sa regreti, ai crezut ca ai o sansa si ai incercat sa profiti de ea. Ai riscat si ai pierdut. Cam pe asta se bazeaza intreaga noastra existenta. Nu poti sa-l uiti prea usor, mai ales acum cand stii ca nu va fi al tau. De fapt, asta doare cel mai mult, ca ai fost atat de aproape si ai dat gres (nu, tu nu ai gresit cu nimic, doar ca asa vei percepe situatia la nivel subconstient).

Sfaturile vor fi aceleasi stereotipuri prea des folosite dar, in situatia de fata, chiar se aplica. Nu-ti permite sa ai timp liber, ocupa-ti timpul cu cate ceva sau chiar cineva disponibil sa vindece niste rani. Incearca totusi sa nu ranesti si tu la randul tau, mai ales acum, cand ai vazut cum e.

| MariaMarty explică (pentru anonim_4396):

Da iti multumesc mult de sfat..si ce sa mai, am facut ce am simtit atunci..si da, ma simt de fapt dezamagita de mine ca am lasat sentimentele sa ma orbeasca si sa nu vad ce gen de baiat e (mai ales ca unii m-au atentionat in legatura cu el, ca e afemeiat.dar nu credeam) insa...asta e.o iau ca pe o experienta din care am multe de invatat..si care m-a ajutat sa realizez ca totusi eu merit mai mult de atat.

| Hakuouki a răspuns (pentru MariaMarty):

Meriti mai mult de atat? Adica unu cu degete mai lungi sau cum? Pana la urma nu esti tu nici prima nici ultima care cedeaza si lumea nu se opreste pentru tine. Nu inteleg de ce toti care iti raspund la intrebare dau vina pe el, tipul e cum e, dar si tu daca stiai ca esti putin (mai mult) "consumata" puteai pleca, in fine sper ca te-ai simtit bine. Mananca inghetata, iesi prin lume, cunoaste oameni noi si il vei uita, dar nu mai considera ca meriti mai mult, ai cedat in fata impulsului sau, amandoi ati vrut, sunteti la fel de buni, deci va meritati unul pe celalt, simplu si deci clar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariaMarty):

Toti baietii suntem "afemeiati". E codul nostru genetic, nu e ceva ce putem controla. Putem controla cum abordam situatiile dar asta nu inseamna ca nu ne gandim la sex. Vrem sex dinainte sa va iubim, vrem sex in timp ce ne indragostim de voi, vrem sex cand va iubim, vrem sex chiar si cand nu ne mai pasa de voi. Nu judeca baietii dupa cum abordeaza sexul, judeca-i dupa ce iti ofera, dupa cum se poarta cu tine, dupa ce reprezinta ei ca si oameni.

Iar pe tine nu te invinovatii ca ai incercat sa obtii ceva ce iti doreai foarte mult si incearca sa nu fi dezamagita. Capul sus si mergi mai departe!

| corhaz a răspuns:

Altadata sper sa mai invatati si voi ceva si sa numai fiti asa naive persoanele feminine

| MariaMarty explică (pentru corhaz):

Da intr-adevar am fost naiva, mai ales ca aveam si inca am niste sentimente cum n-am mai avut, pentru baiatul asta...si el doar s-a folosit de asta.dar clar, mi-e invatatura de minte.

| corhaz a răspuns (pentru MariaMarty):

Toti facem cel putin o greseala care sa regretam important sa eviti a doua oara aceeasi greseala si oricat de aratos ti se pare un baiat si esti inebunita dupa el ia-o incet nu lasa atatea, dupa cum ai zis ca e cu fosta iar inseamna ca schimba fetele ca pe ciorapi deci evita tipii aia

| MariaMarty explică (pentru corhaz):

Da.m-am lecuit de baietii de genu ..stii inainte credeam ca eu nu merit un baiat ca el.dar acum am realizat ca el nu ma merita..si ma bucur ca macar nu i-am cedat de tot.

| madalynu26 a răspuns:

Majoritatea sunt la fel. vor doar ****winking o sa-i para rau mai tarziu...tu meriti mult mai mult

| Furcila_Adriana_1999 a răspuns:

Ei bine ar trebui sa petreci timpul cu familia, prietenii, colegii, sa iesiti la unsuc sau o inghetata si sa aduceti vorba despre altceva asa poate il vei uita.Asta a fost parerea mea, sper ca te va ajuta.