| Evelinandreeea a întrebat:

Hei, lume. Prietenul meu a ejaculat pe chilotii mei, Dar nu în apropierea vaginului, ci mai Sus de clitoris. Nu erai dezbrăcati, ci pur și simplu doar s-a atins de mine și s-a imprimat pe chilotii mei. Credeti ca ad putea fi gravidă? Sper să mă ajutati..nu sunt liniștită deloc.

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Din ce descrii puține șanse de asta. Dacă vrei să nu trăiești de acum tot în stres, mai fericită ai fi dacă ai alege să fii prietenă cu cineva doar când vreți să vă căsătoriți în viitorul apropiat.

| Violleta2022 a răspuns:

Fuguta la mama sa-i spui ce ai facut, sa te duca de urgenta la ginecolog!

| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste cu atentie raspunsul dat de Kira5854. Este corect si chiar suficient de detaliat. Femeia poate ramane insarcinata numai in cazul in care sperma ajunge in vagin in urma unor contacte sexuale intretinute in zilele din perioada fertila a ciclului menstrual. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a avut loc penetrarea si nu a ejaculat in tine nu poti fi gravida.

| kandaraki a răspuns:

Plina lumea de prosti, mda...

| Evelinandreeea explică (pentru kandaraki):

De ce jignești? A fost o întrebare la care așteptam un răspuns. Sunt la început. Nu am de unde ști toate detaliile.

| kandaraki a răspuns (pentru Evelinandreeea):

Fiindca nici macar a scrie corect ortografic nu poti, dar inca mai intrebi si prostii. Nu stii a face sex, nu face sex.
Sunt oamenii care se tem sa inoate si nu inoata!

| Evelinandreeea explică (pentru kandaraki):

E vorba despre predictia la telefon. Nu despre faptul că nu știu că scriu corect ortografic.

| kandaraki a răspuns (pentru Evelinandreeea):

E vorba ca esti mica pentru a intelege anumite lucruri si ar fi mai bine sa te concetrezi pe invatatura, sa iei o carte sa citesti, nu sa faci prostii

| Kira5854 a răspuns:

Nu ramai insarcinata atat de usor. In primul rand sperma trebuie sa ajunga in interiorul vaginului, ceea ce nu cred ca a fost posibil asa, iar in al doilea rand, nu poti ramane insarcinata in orice zi a ciclului menstrual. Exista o singura zi in care se produce ovulatia si poti ramane insarcinata. Deci stai linistita.

| Kira5854 a răspuns:

In orice caz, nu asculta ideea de mai sus cu Escapelle sau alta pilula de a 2-a zi decat in cazuri extreme, deoarece aceasta este o bomba hormonala, iti deregleaza ciclul menstrual iar, daca ti-ai cunoaste mai bine organismul(lucru de care nu sunt asa sigura din intrebarea de mai sus), ti-ar parea rau dupa ce ai lua pilula, pe langa pretul ei destul de ridicat, vei avea consecinte ale ei "simtite" la nivel hormonal pana la 6 luni. Eu am observat modificari pana intr-a 6-a luna dupa ce am luat-o, cand totul a revenit la normal. Pe viitor informeaza-te inainte de a face sex, pentru ca e mult mai bine sa stii dinainte, decat sa cauti cand deja esti stresata cu intrebarea"oare ce ma fac?"

| Namurianu a răspuns:

Cred ca chilotii sigur sunt gravizi.tu in niciun caz

| мартна a răspuns:

Nu e nicio problema, insa... Daca tu chiar vrei sa fii 100% linistita, mergi la farmacie si cumpara Escapelle, e o singura pastila care se ia la maxim 72 de ore dupa un act sexual neprotejat, in vederea nefecundarii ovulului de catre spermatozoid.Insa acesta nu a fost un act sexual...