| Andreeea97 a întrebat:

Hei. Luna trecuta si acum 2 luni mi.a venit ciclul pe 10. Luna asta m.am culcat prima oara cu iubitul meu si mi.a venit ciclul azi, pe 7. El a folosit prezervativ mereu, dar de ce mi.a venit asa devreme luna asta?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Luna mai a avut 31 de zile, ceea ce inseamna ca ultimul ciclu menstrual a avut 28 de zile, adica exact durata medie normala. De ce ai concluzionat ca a venit prea devreme, ce durata au avut ultimele tale 6 cicluri menstruale?

| EvilThoughts a răspuns:

Dacă a folosit prezervativul, nu este niciun motiv de îngrijorare, în plus, ți-a venit mai devreme, nu mai târziu, și atunci poate este doar o dereglare hormonală.

| neutrino a răspuns:

Daca el a folosit mereu prezervativul si l-a folosit asa cum trebuie, atunci orice dereglare poate fi din alte motive. Daca nu, nu.

| Andreeea97 explică (pentru neutrino):

Am spus ca mi.a venit mai devreme