| 666_7474 a întrebat:

Hei! Ma confrunt cu o ciudata problema: pe cine iubesc de fapt? Am o relatie de 2 ani, presarata cu tradari din partea mea. M-a iertat de fiecare data din diverse motive, insa in tot acest timp am mentinut o legatura cu fostul. De curand situatia a luat alta turnura, mai intensa. Ne-am intalnit de cateva ori, ne-am sarutat, am vorbit diverse lucruri si astazi m-a luat in brate si mi-a spus ca ma iubeste si ca sunt singura fata din inima lui si asa voi ramane. (are si el o relatie de 6 luni). Ideea e ca el nu spune "te iubesc" daca nu simte asta, deci il cred. Se comporta perfect, face tot posibilul sa ne vedem etc, in conditiile in care cand eram impreuna era cu totul altfel (mai rau). Chiar s-a schimbat enorm si eu sunt total indecisa.

Il iubesc pe actualul, ne leaga multe, dar cu celalalt parca simt altceva, ma emotionez ca primul sarut. Ma gandesc ca a intervenit si o monotonie si de asta imi e frica sa nu iau o decizie gresita...

Multumesc!

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Eu cred ca tu il vei insela pe el cu fostul, iar al tau iubit mai mult ca sigur nu va afla, sau daca va afla, te va ierta, pentru ca din cate ai zis si tu, te iubeste!
Eu insa zic sa nu-ti mai bati joc de saracul baiat, o sa-l doara mai tare daca afla, du-te cu fostul, daca iti place sa fi pe locul 2 ( cum ai spus si tu, are deja o iubita de 6 luni).
Nu e corect ce faceti voi, nici pentru iubita lui dar nici pentru al tau iubit.

| neutrino a răspuns:

Incearca acea varianta care nu este monotona. Chiar daca va fi scurta, monotona sa nu fie.

| Oana92 a răspuns:

Lasa-i pe amandoi cu viata lor! Nu meriti pe niciunul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.O vorba din batrani spune sa nu alergi dupa doi iepuri ca nu prinzi nici unul.
2.Crezi ca daca ai inselat mereu, te vei opri acum?
3. Daca spui ca ti-a fost rau cu fostul, nu ti se pare ciudata schimbarea lui?
Te-ai gandit ce scop are de se comporta asa de bine acum? Mai ales ca spui ca are si o relatie de 6 luni!
Te sfatuiesc sa te gandesti bine inainte de a lua o decizie dar mai ales sa te gandesti la comportamentul tau, privind inselatul.sunt multe de spus, dar decizia este numai a ta.O seara buna.

| 666_7474 explică (pentru anonim_4396):

Au trecut 2 ani, nu e o schimbare peste noapte. Nu ca mi-a fost rau, dar eram copii atunci, nu stiam prea multe.

| stark47 a răspuns:

Sfatul meu ( cu toate ca-l vei ignora total, insa pentru ami omora empatia ti-l voi spune) e sa nu ramai cu nici unul. felul in care vezi tu relatiile este unul degradant si dureros pentru participanti.ca fostul ti-a spus te iubesc te-a dat peste cap, fantastic, fii atenta:TE IUBESC.cuvintele le poate spune oricine, dovada nu o poate face chiar toata lumea.din nou, stai departe de relatii pana cand vei intalni persoana care oricine ti-ar mai veni in cale nu i-ai trada increderea.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Mda.
Da si tu dovada de bun simt fata de actualul si spune-i ca vrei sa luati o pauza in care sa decizi in ce parte vrei sa o iei.
Actualul clar n-are nici un pic de personalitate.
''presarata cu tradari din partea mea''
''m-a iertat de fiecare data''
Au fost cel putin 2 tradari.Sa zicem ca prima se trece cu vederea, dar a doua oara deja e prea mult...
Fostul e un idiot pentru ca se baga in realtia altuia si nu are respect fata de prietena lui.
Tu?
Nici nu stii pe ce lume traiesti.

| baTTLe4uTr a răspuns:

Ca orice om care doreste ceva se comporta frumos pana ce va obtine acel ceva. Tu sa nu-ti faci griji: prietenul te-a iertat pana acum si o va mai face inca odata. Tu vei calca stramb si o vei mai repeta de cateva ori. Am cate un termen atat pentru tine si fostul cat si pentru prietenul tau dar e prea evident sa o mai zic eu.