| anonim_4396 a întrebat:

Intre fostul (prima iubire, relatie lunga, care m-a inselat, dar mereu a fost ceva nou si interesant alaturi de el) si actualul (care ma iubeste, nu m-a inselat.cred, dar langa care e monotonie), voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, grea alegere, dar totusi as alege a 2-a varianta, daca e monotonie se poate rezolva, puteti face ceva nou, totul depinde de voi, dar si de tine daca vrei poti sa schimbi aceasta monotonie; dar macar sa fi cu un baiat care te iubeste, care nu te insala, decat cu unu care te-a inselat fiindca e posibil sa o faca din nou si iti dai seama ca tot tu ai avea de suferit...
alegerea e a ta, inteleg ca prima iubire, relatie lunga...nu se uita niciodata, dar cine stie, poate s-a schimbat in bine primul si nu te va mai insela, gandeste-te bine, ai grija ce alegi si iubeste ce ai ales!

4 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Depinde si de sentimentele tale fata de fiecare.si prietena cea mai buna a fost intr-o astfel de situatie si l-am ales pe cel de-al 2lea.si le merge bine.fostul si-a facut alta relatie.:-J

| liveincolors a răspuns:

Pe care il iubesc si stiu ca nu ma va insela in viitor. In ceea ce priveste monotonia, faceti lucruri pe care nu le-ati mai facut. Uite, de exemplu cina obisnuita din fiecare seara, transformati-o intr-o cina romantica. Sunt atat de multe lucruri pe care le-ati putea face.

| Laura B. a răspuns:

Sincer, poate nu as stii sigur. Cred ca totusi ar fi fostul, nu stiu de ce, dar uneori fetele prefera "baietii rai". Oricum, asta depinde de tine, ii pui in "balanta". Vezi la care tii mai mult. Succes!

| kamelya a răspuns:

...hai sa-ti zic ceva, asta nu inteleg la tine dc sa alegi unu care nu te iubeste, te inseala, cand poti sa ai un baiat care te iubeste, nu te inseala.asculta la mine variatna a-2-a e cea mai corecta.degeaba este interesant daca realizezi ca este degeaba.gandeste-te,pe actualu, ai putea sa-l iubesti ca pe fostul. daca i avea un pic de ambitie.lasa'l pe el...acum ai un baiat care te merita.