| lauraa10 a întrebat:

Hei, nu mai stiu cui sa ma plang asa ca apelez la TPU… Efectiv nu inteleg cum majoritatea fetelor de varsta mea si din jurul meu au prieten si numai eu nu reusesc. Probabil ar trebui sa nu ma mai gandesc la asta si sa mi vad de viata, dar nu pot. Am 20 de ani si n am avut deloc iubit si nu e ca si cum sunt urata sau proasta. Poate oi fi eu putin timida, dar dupa ce ma cunosti nu sunt de fapt asalaughing Alte fete sunt cautate, primesc mesaje pe insta de la baieti din liceu/facultate pe care poate ii stiu din vedere, dar la mine nimic, numai ciudatii din club cu care nu vreau sa am de a face. Este un baiat de care imi place, dar el nu face nicio miscare si nici nu prea ne intersectam…un sfat ceva?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Tine de comportamnetul si semnalele pe care le transmiti tu.
O figura prea serioasa sau tinut ochii in pamant, ori privind oriunde numai in ochii omului, nu va atrage niciodata.
Cand iti place de cineva ZAMESTE delicat si frumos omului care-l placi, fa contact cu privirea lui, uita-te si zambeste-i chiar si pentru cateva secunde.
Daca te place si el, cu siguranta te va saluat sau iti va zambi inapoi si dupa aceea poate sa vina sa-ti vorbeasca.

Daca baiatul care-ti place iti este coleg de facultate, mergi si cere-i un curs, sau intreaba-l ceva de la facultate... orice, chiar daca este o intrebare stupida, va rade si se va sparge gheata intre voi.

Mai bine ca nu primesti mesaje pe insta si Fb, ca-s numai de flirt si minciuna si ai fii fost afectata mai rau, afland ca si-a batut joc de tine, a ras sau a mintit.

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pune aici un cont de pe retelele sociale sau numar de telefon, iar noi iti satisfacem dorinta de a fi cautata.
Suntem multi dubiosi de 20+ pe site-ul astawinking
Poate in realitate "respingi" pentru ca pari o prada grea. Am mai vorbit de chestia asta pe la o intrebare; fetele usoare primesc foarte multe mesaje de la baieti ok, dar sunt de fapt invitatii la aventuri/prietenii cu beneficii.
O fata ok e o miza mai mare, acolo apar emotiile si gandul ca vei fi citit (ca baiat). Poate din cauza asta nu primesti mesaje.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ai zis ca e un baiat de care iti place. Fa tu o miscare ceva. Poate lui ii e teama, ca probabil pari inabordabila.

| lauraa10 explică (pentru Nirvanaaa):

Si cum sa incep discutia?laughing Ca as incepe eu dar nu vreau sa par ciudata sau insistenta, sa imi dau doar eu silinta, ca mi s-a mai intamplat o data si n a iesit nimic

| anonimuIl a răspuns:

Cu cel de acum nu o să iasă nimic pentru tine, caută pe altul.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Ai incercat site-urile de dating si nu te-a bagat nimeni in seama, de esti atat de disperata. sau nu ti-a raspuns la avansuri tipii ce nu-s de nasul tau? daca specifici adevarata cauza degeaba te plangi

| LonelyGuy07 a răspuns:

Exact cum banuiam de ce sa se simta fata simtita sa raspunda la ce o intreaba prostii pe aici, toate il cautati pe printul pe cal alb cu mai stiu eu ce facilitati pe ala 10+ dar la voi nu va uitati, si nu zic asta din frustrare o spun pentru ca nu exista fata in lumea asta capabila sa NU ISI FACA O RELATIE - nu exista la ce disperare e in randul baietilor singurii NU AI CUM

| OmBanal33 a răspuns:

In viitor un baiat o sa se dea peste cap sa te cucereasca, asta pentru ca nu esti usor de obtinut, esti mai rara fata de celelalte...
Persoana potrivita o sa isi ofere timpul pentru tine...
Inteleg cum gandesti, si eu am 22 si nu am pe cineva, dar nu ma grabesc si nici nu imi pun concetrarea pe acest subiect inca...
Cand o sa apara o fata care merita atentia mea, o sa stiu...

| SetYourselfFree a răspuns:

Nu te descuraja.Si eu am fost în aceeași situație ca tine, nu am avut nicio relație pana la 20 ani.Tin minte ca o data m-am întâlnit cu un baiat, ii cumpărasem inclusiv cadou pentru ca a fost ziua lui dar na...nu m-a placut asa mult și nu a mai vorbit cu mine.Am trecut peste și am ieșit la alte întâlniri și în final am găsit o persoana pe care o iubesc și ma iubește și ne înțelegem de minune. Ceea ce vreau sa îți zic este sa nu îți pierzi speranța, nu te descuraja dacă nu merge cu primul ce iese în cale, Dumnezeu ti-a pregătit ceva mai bun.
Continua sa zâmbești fiindcă nu vei știi niciodată cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău!

| Aandrei12 a răspuns:

Salut! Daca ai vrea am putea vorbi despre subiectul acesta cu drag. Poate o sa pot sa te ajut?