| Rafael_Alin_1995 a întrebat:

Bună seara,TPU. Aș vrea să-mi dați un sfat deoaarece nu știu ce să fac,ce se întâmplă. În urmă cu doi ani am cunoscut o fată,am avut o relație cu ea timp de un an, apoi ne-am despărțit. Timp de 7-8 luni am încercat să nu mai am nicio treabă cu nicio fată,să mă relaxez,să-mi pun ordine în gânduri,etc.Din mai tot încerc să-mi fac o prietenă și nu mai reușesc,ba sunt lovit de refuzuri,ba au prieten,unele nu sunt ceea ce caut eu,unele mi-au devenit prietene și nu pot mai avea vreo relație și tot așa. Nu sunt o persoană care nu socializează,ies prin oraș,club,facultate,ba chiar mai mult,am încercat și cu Facebook-ul,nimic laughing Aștept mesaje din partea fetelor,să-mi poată da un sfat bun, mulțumesc frumos! O seară bună!

4 răspunsuri:
| Xelon a răspuns:

Fii calm omule, ideea este ca oricat de inabordabila ar parea orice fata poate fi cucerita(înafara cazului in care are prieten), in primul rand si cel mai important nu trebuie sa arati ca esti disperat, apoi intri in vorba cu fata de care iti place daca reusesti asta 80% din treaba e gata,de aici este simplu o lasi pe ea sa vrobeasca si o asculti,o lasi sa vorbeasca despre tot ce vrea si tu o asculti atent o sa vezi ca daca ai rabdare orice fata se va da pana la urma de gol si iti v-a da indicii despre cum poate fi cucerita, apoi folosesti ce ai aflat de la ea ca sa o cuceresti, alte lucruri importante :sa nu ai emotii, trebuie sa ai incredre in tine si pastreaza tot timpul contactul vizual.

Multa bafta!
P.S:Orice ti-ar spune o fata sa stii ca le place sa fie complimentate deci fetei care iti place fa-i complimente, dar fi atent nu spune tampenii de genu'esti ceeea mai frumoasa din lume 'trebuie sa fie complimente reale a, daca fata are ochi deosebiti ii complimentezi ochii.

| Amalia12345678 a răspuns (pentru Xelon):

Ai uitat sa ii dai cel mai important sfat, sa nu le minti, ai zis ca esti plecat la bunici si nu ai semnal, da vad ca sa pierzi timpul pe TPU poti,

| Amalia12345678 a răspuns:

Hey!
Eu cred ca esti chiar dragut, trebuie sa ai mai multa incredere in tine asta-i tot.

| Morcosan_Adrian_1994 a răspuns:

La ce fata ai....nici dracu nu te place! xD