| Angela26 a întrebat:

as vrea sa va spun ca imi place de un baiat din clasa mea, iar prietenele mele cand au observat asta mi-au spus sa ii spun ca il plac. Ziua urmatoare i-am spus ca il plac, iar acesta nu a spus nimic. L-am intrebat pe WhatsApp daca ma place si a supus ca nu stie, nu stiam ce sa ii scriu, iar o pretena mi-a spus sa ii scriu asa,,Oh nu-i nmk, sa imi spui cand iti dai seama". Mai incolo mi-a scris ca nu ma place. Dar ieri la scoala sa asezat laga mine in banca si ma atins pe fata. Acum nu stiu ce se intampla daca ma place isemnand ca ma mintit pe WhatsApp sau nu?

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Bună!
Dacă gestul a fost unul delicat, tandru, e clar că te place. Probabil regretă faptul că ţi-a spus pe WhatsApp că nu te place şi şi-a dat seama că nu e aşa. Lasă să decurgă totul natural...
Baftă!

| Angela26 explică (pentru Satango):

Nu stiu ce sa zic cand a facut asta se uita la mine si zambea, iar eu icercam sa trec peste ce mi-a spus pe WharsApp si in momentul acela incercam sa par ca am trecut peste si ca nu imi mai place de el.

| Satango a răspuns (pentru Angela26):

De ce să maschezi situaţia? Îţi mai place? Dacă da, atunci lasă-l să facă primul pas, dacă asta îşi doreşte. Ce mai contează ce a spus în trecut? Dacă chiar îţi pasă atât de mult, pur şi simplu, întreabă-l de ce a spus acel lucru.

| Angela26 explică (pentru Satango):

OK! merci☺

14 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ce ma amuza cum retele de socializare spala creierul la prorpiu si omul devine leguma. baiatulo ti-a spus clar ca nu te place iar faptul ca a pus mana pe fata ta e o palma discreta sa il lasi in pace

| Emilian65 a răspuns:

Poate intre timp s-a gandit ca nu a raspuns bine si vrea sa-ti demonstreze ca si el te doreste.

| R0R0 a răspuns:

Poate a fost doar un gest prietenesc.

| Satango a răspuns (pentru R0R0):

Unde e logica? După ce au vorbit despre acele lucruri, mai poate fi un gest prietenesc?

| R0R0 a răspuns (pentru Satango):

Da.
I-a zis ca NU o place. De ce si-ar schimba opinia? Acum o place sau nu?

| Satango a răspuns (pentru R0R0):

Dacă n-ar plăcea-o, nu ar face aceste gest după acea conversaţie pe WhatsApp. E destul de evident că a vrut să-i dea de înţeles că şi-a schimbat decizia.

| R0R0 a răspuns (pentru Satango):

I-ar fi zis.Eu, de exemplu, am colegi care chiar ma privesc intr-una, fac sacrificii pentru mine, dar nu ma plac.

| Angela26 explică (pentru Satango):

OK! dar cand si-a pus mana pe obraz meu se uita la mine si zambea de parca nu m-ar fi recunoscut.

| EaSports a răspuns:

Nu este o coincidenta, ci mai cu siguranta o dorinta de a avea o placere. Nu pot sa ma expun mai clar fiindca si tu putin ai descris. Este un gest foarte special atingandu-te pe fata fara ca sa-ti spuna anterior ceva din dragoste. Desigur poate este un baiat care a analizat mult situatia, poate este un baiat curajos care nu intinde mult, deci el a luat si a trecut direct la practic. Tu desigur, poate nu ai fi refuzat, dar gandeste-te ca in acest caz lui ii trebuia de la tine dar o partida de amor.

| Angela26 explică (pentru EaSports):

Nu stiu ce sa zic a mai incercat sa ma atinga de vreo doua ori tot pe obraz, dar eu l-am respins deoarece eram suparata pe el, dar a treia oara m-a rugat sa-l las sa ma atinga pe obraz si l-am lasat. Este prima data cand imi place de un baiat si nu prea integ de ce a facut asta.

| ALLiNNaMiRRaBella a răspuns:

Poate te place.
Băieților le plac fetele directe.
Tu i-ai pus o întrebare directă și asta l-a surprins.