| llliii a întrebat:

Hei! pai cred ca pot sa incep...
imi place de un tip care e mai mare decat mine cu 2 ani. eu am inceput sa vorbesc cu el dupa ce i-a supus un tip ca il plac si chestii de genu. vorbim de ceva timp si ieri a fost balu gascanilor de la noi de la liceu (suntem la acelasi liceu) si l-am vazut, dat nu prea am vorbit cu el. as vrea sa vorbesc si eu cu el si sa ii zic eu ca il plac si vreau sa fiu cu el, dar nu am nici cea ma vaga idee ce as putea face. sa i.o zic in fata imi este rusine si... ajunati-ma va roooog [fundita :*]

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

De fiecare data cand va intalniti, arata-i ca iti place sa vorbesti cu el, sa glumesti cu el, sa fii cu el. Acele cateva zeci de secunde cand va intaniti trebuie sa il faca sa vrea sa te mai intalneasca o data. Si te va mai intalni, mai des, tot mai des, pana cand te va invita la un suc (nu stiu, se mai face asta? Sunt cam expiratlaughing ) Totusi, unele lucruri nu se schimba niciodata. Arata-i ca prezenta lui te incanta si se va simti primit, se va simti bine langa tine, si o sa vrea sa simta asta mai mult, mai des, mereu.

| AnDrACooL a răspuns:

Poi spune-i-o fara frica sigur va zice DA si nu te gandii la ce e rau i-ati inima in dinti si fauo e doar o intrebare care o punem tuturor baietilor! Bafta!

| KiLLeRthEb3st a răspuns:

"dupa ce i-a supus un tip ca il plac si chestii de genu" asta mi s-a intamplat dar ca sunt baiat si prietena celei pe care o plac i-a spus asta si mam luat de prietena ei aproape ca sarisem la bataie Mai ales cand un coleg a spus ca ii place de ea si a inventat el ca ea a zis ca ii place de el si cand am aflat stiiti filmul undisputed cam ceva genu am sarit la bataie tare earam ceii mai buni prieteni acum sa revenim noua baietilor ne e rusine sa punem noi suntem mai timizi mai bine ii spui fiind ca o sa se intample cea ce am scris mai sus cu bataia macar mie mi-e rusine sa ii spun dar nici un baiat nu se mai apropie de mine si macar in gluma se da la ea la mine a mers un lucru vezi daca poti pleca de la scoala cu el la mine a fost noape si bezna pe o aleed intunecata am inceput sa discut despre lucruri pe care le avem in comun si a mers in seara aia ne simteam ciudat si eu si ea sa nu iti fie frica sa ii marturisesti ca mine fiind ca fetele nu prea luptalaughing

| llliii explică (pentru KiLLeRthEb3st):

Da, dar problema e ca stam in parti opuse ale orasului + ca el este de dimineata si eu de dupa-amiaza...sad

| KiLLeRthEb3st a răspuns (pentru llliii):

Hmm daca il intalenesti pe strada pe unde incearca sa te lovesi intamplator de el si sa iti cada ceva eu stiu ce tin fetele pe la ele