| Alecsa_8026 a întrebat:

Hei prieteni...
Azi este sarbatoare. Sf. Marie iar o prietena de'a mea a facut dragoste cu partenerul azi si ma intreba pe mine daca este pacat sau ceva.nu stiu ce sa ii spun.confused
Voi ce ziceti? Ajutati'ma va rog.este pacat sau ceva daca face dragoste in zi de sarbatoare?
Multumesc frumos :* >big grin

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca este casatorita in biserica, nu este pacat. Daca nu, orice contact sexual este pacat.

| Crisu a răspuns:

Da teoretic e pacat, dar una nu il consider pacat straight face adica.

| Razvan a răspuns:

Pacatele variaza ca vremea.Nu e ceva stas cand vorbesti despre pacate.La religie, cand vei face pacatele, clasa a zecea, inceputul semestrului doi nimeni nu zici nimic despre sex.Nici macar despre clasicul sex inainte de casatorie

| BlackHorse a răspuns:

Nu stiu sigur ce sa zic... adica e mare sarbatoare dar na... chiar nu stiu ce sa zic. Parca mai mult spre da as merge

| BeautyTeacher a răspuns:

Da e pacat. dar e pacat si sa te machiezi deci...oh go on

| Gabitsza a răspuns:

Da e pacat straight face. e ca si cum ai face treaba sau ai spala rufe.straight face

| wolfer18 a răspuns:

Nerabdatori amorezii... puteau si ei sa astepte seara, ca asa e romantic, sau macar noaptea, dupa 12, nu mai era nici pacat atunci. Dar or fi gasit dansii un loc bun pentru o partida spontana, si nu s-au mai gandit ce zi e azi.

| Dydy_7659 a răspuns:

A deci sa inteleg ca din cauza asta eu am avut dureri mari sad si m-am iritat grav sad ca era sarbatoare si era pacat... pfff

| boyandme a răspuns:

Alecsa e pacat in primul rand prietena ta e casatorita? Daca nu e pacatul si mai mare. Sa se duca sa se spovedeasca si sa vb cu un preot cred ca e cel mai bun sfat big grin!

| IrxnIroxyI a răspuns:

Pai da, e cam pacat happy

| AndreeaaaaX a răspuns:

Eu spun ca ar fi pacat! Adica totusi, e sarbatoarelaughing

Nu putea sa astepte pana mainee?happy

In fineeoh go on.Nu mai conteaza acum, faptul e consumatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate spune ca da.Si mie mi s-a intamplat sa fac prostioare in joia mare sau ceva d genu se spune joia din inaintea Pasteluibatting eyelashes. A fost fain pentru ca mi-am dat seama dupa ce fapta se consumase.