| neinteresat a întrebat:

Hei,prietenul are 19 ani iar eu 16, mi-a promis ca vrea sa avem o relatie pana cand moartea ne va desparti,in timo ce eu imi termin scoala el vrea sa dea la facultate si sa munceasca pentru a incepe o familie adica cu minelaughing mereu imi spune asa. in fine si eu imi doresc la fel asa, oare se va intampla?:d

Răspuns Câştigător
| fgsxbfhg a răspuns:

Nimic nu-i imposibil! daca va iubiti dragostea invinge orice! e bine ca isi doreste asta. nu multi baieti de varsta lui se gandeste si isi propune un viitor cu o actuala iubita. multi nu le include si pe ele in viitorul lor mai degraba spun " e orice inceput are un sfarsit" e bine ma bucur pentru tine si sa speram ca peste cativa ani te vei intoarce pe TPU si vei spune " eeee va amintiti de mine am x ani cu prietenul meu ne casatorim si sunt insarcinata" scuze... miar place sa ramaneti impreuna... dar sa stii ca exista o speranta in vorbele lui.

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

1.Nu te baza pe promisiunile persoanelor, indiferent care sunt, ce semnifica.
2. Timpul schimba tot, de la aspect la gandire.
Mi-e teama sa nu te urci pe un norisor pufos si sa cazi de la inaltime.
Facultatea e o schimbare si in general schimbarile schimba.
3.Probabil e prima ta relatie, si cel mai sigur partea aia cand lucrurile sunt roz, si par a fi indestructibile.
4.E cam...aiurea sa-ti axezi viitorul pe familie si casa.Asta din partea lui vorbind.Nu e ok sa vezi ca prin munca, facultate pentru bani, bani pentru nevasta iti faci un viitor.De fapt..mai intai esti tu si ce realizezi pentru tine, abia apoi vorbesti pe plan mai larg, cand esti ceva mai "in varsta".In rest...in treacat, in planulete inofensive.

Acum iti doresti la fel, dar mai tarziu?
Concluzia: ai grija cu visatul si planuitul.Realitatea e mult mai dura, si incepe oricnd.

| Kylexy a răspuns:

Depinde daca amandoi vreti asta si relatia voastra nu e doar pierdere de timp sau obisnuinta.

| anniebox16 a răspuns:

Esti cam mica parerea mea sa te gandesti la casatorie. Adica poate spune asa ca vrajeala, dar poate fi si adevarat. Daca va iubiti cu adevarat e posibil sa se intample ce va doriti dar ai grija:*. Bafta!

| Azµre a răspuns:

Daca va iubiti si sunteti sinceri unul cu celalalt si aveti incredere amandoi in voi atunci nu ar fi o problema e posibil de ce nu?! Acelasi lucru am facut si eu prietena mea e mai mica ca mine cu 4 ani eu am 24 ea 20 suntem impreuna de 3 ani ea era inca in liceu cand am cunoscut-o eu la facultate si uite ca s-a putut acum stam impreuna in Bucuresti intr-un apartament si ne intelegem de minune.

| neinteresat explică (pentru Azµre):

Ma bucur pentru voi mersi de incurajari happy