| madalinne a întrebat:

Hei sa va spun povestea mea poate imi dati si voi ceva sfaturihappy. Tocmai am incheiat o relatie de 6 luni pentru ca asa a vrut el zicandu-mi ca e mai bine asa pentru ca eu am ajuns sa tin la el si el nu simte acelasi lucru pentru mine. mi-a zis ca sunt o fata super ok ca n-are ce sa-mi reproseze si sa fiu mereu pozitiva.lucru care acum ma super face sa plang.si totu era bine 3 zile s-a purtat mai ciudat si apoi mi-a zis asa.ca s-a terminat.ca trece pri o faza mai proasta si i-au venit lui piticii.eu i-am zis ca nu accept asa ceva si ca mai bine sa luam o pauza de o saptamana 2. el cred ca nu mai de al naibii a zis sa fie d 3 saptamana pauza. s-a scape d gura mea.ca nu voia sa mai rasp l tl vbeam doar prin mesaje.si l-am intrebat daca o sa ma sune si a zis ca da...credeti ca o sa fie bine? eu chiar ma simteam bine si eu si as vrea s continuam.am nevoie de niste sfaturi.happy

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

Ophh ophhh mai mai! hei baietii sunt mai nesimtziti( ti-o spun eu personal k asa sunt si eu blushing) nu au cei 7 ani de acasa, eu acolo mi-am uitat! in fine sa revenim la tine! eu sincer cred ca l-ai plictisit( fara suparare)! Incearca sa nu il m bagi in seama fi indiferenta, si nu mai fi naiva! Mai sunt baieti garla! Nu fi disperata! tu trebuie sa fi cea care trebuie sa iei decizii, baietii asa sunt fug de la una la alta doar pentru a isi potolii "setea"! Daca vrei sa il ai din nou, nu ii m da atentzie asa muulta. lasa`l` in pace si refate ca nu s-a intamplat nk( stiu ca iti va fi greu) lasa`l pe el sa se intoarca si sa te intgrebe cand va vedeti bla-bla-bla etc! Hmmm poti face chiar si tu pasul acesta, sa fi tu prima! ma refer sa il faci sa te invite! (Nu il invita tu pe el)! Provoaca`l, si va fi al tau! repet incearca sa nu fi naiva, si stapaneste-ti emotiile! succes!

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate. Ca o relatie sa existe trebuie ambii parteneri sa sa simta la fel, nu il poti obliga sa simta ceea ce tu simti. Poate nu te-a iubit niciodata in astea 6 luni, ci doar a vrut sa mai bifeze inca o cucerire. Oricum, recomandarea mea este sa tii aproape, iar timpul va rezolva totul.Bafta!

| Adda_5780 a răspuns:

Eu cred ca nu simte mare lucru pentru tine.dar din moment ce ati fost impreuna 6 luni sa simtit atras de tine.o exista si o alta fata in viata lui.parerea mea e ca ar trebui sa ii arati putina indiferenta. incearca sa iti placa de altcineva; vezi dupa ce se intampla. poate o sa fie gelos.sau poate nu. xD. incearca sa nu te mai lasi influentata de el prin ce face/spune. succes in luarea unei decizii care sa te ajute ^^.

| RozZ a răspuns:

Eu cred ca tine la tine, dar poate ca acum a aparut o ''fata'' de aia care se baga in relatii si l-a dat peste cap.Mereu exista fete din astea care nu vor sa decat sa strice relatia si sa spuna pe urma''moama, sunt mai buna ca ea''. Sfatul meu este sa il lasi un timp, sa nu ii mai vorbesti despre voi, fii alaturi de el ca prietena, sa stie ca poate conta pe tine oricand si ai sa vezi ca o sa va impacatibig grin.Succes:*.Funda?smug