| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Stie cineva cam care ar fi primele simptome de sarcina? in prima saptamana?! :-ss Funda.

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

In prima luna...
Cred ca in primul rand intreruperea ciclului menstrual.
Apoi urmeaza greata, varsaturi, ameteli...
Apetit ridicat, asa-zisele "pofte"...

| Mishelle060612 a răspuns (pentru MrAnderson):

Multumesc

| MrAnderson a răspuns (pentru Mishelle060612):

Cu multa placere...big grin

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primele simptome de sarcina apar cam in saptamana a cincea. pana atunci, numai lipsa menstrei

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Simptomele de sarcină apar din luna a 2-a de sarcină.

Vezi 15 semne şi simptome de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Toate cele bune.

| Mishelle060612 a răspuns (pentru bursuc001):

Ma cam sperie cel cu linia de sub ombilic, restul nu le am pe nici unul! :-s

| bursuc001 a răspuns (pentru Mishelle060612):

Aha, acum îmi aduc aminte de tine...

Stai LINIŞTITĂ că NU eşti însărcinată, NU te mai stresa degeaba!

O seară plăcută.

| Mishelle060612 a răspuns (pentru bursuc001):

Incerc sa nu ma stresez, dar primesc mesaje de la persoane pe TPU care imi zic, ca nu e bine ca am luat pastila fara consultatie :-s.

| bursuc001 a răspuns (pentru Mishelle060612):

Într-adevăr, TEORETIC, ar trebui un consult ginecologic înainte de administrarea acelei pastile!

Dar asta NU are legătură cu efectul acestei pilule - ea îşi face efectul chiar dacă NU ai consultat ( anterior ) ginecologul...

Recomandarea consultului iniţial la ginecolog se face pentru acele efecte adverse posibile la administrarea pilulei.

Deci, NU ai de ce să te îngrijorezi în privinţa unei sarcini.

Iar efecte adverse grave NU ai avut - deci, iar NU sunt motive de îngrijorare.

Totuşi, NU se recomandă administrarea deasă a acelei pastile : se ia de cel mult 2 ori pe an, la interval de cel puţin 6 luni!

Toate cele bune.

| Mishelle060612 a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc de toate sfaturile!

| bursuc001 a răspuns (pentru Mishelle060612):

Cu plăcere!

O seară/noapte frumoasă.

| Oana92 a răspuns:

Nu apar asa de repede simptomele.

| MrAnderson a răspuns:

In prima saptamana nu prea ai simptome. In cazul in care ai avut un contact neprotejat, dureaza cateva zile pana ce ovulul este fecundat.
Cel putin asa stiam...

| Mishelle060612 a răspuns (pentru MrAnderson):

In prima luna, ma scuzati.

| Mishelle060612 a răspuns:

In prima luna ma scuzati!