| lovkg a întrebat:

Hei,sunt cu un baiat de 8 luni si a inceput atunci cand ne sarutam sa ma mangaie si mereu ma intreaba daca imi place, iar eu nu ii pot raspunde deoarece ma rusinez foarte tare sad sau cand este vorba despre relatie nu ii pot spune nimic sad

Sa vorbesc mai deschis cu el? Daca da cum pot aborda subiectul?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Sigur ca ai putea vorbi mai deschis cu el, aveti 8 luni impreuna, trebuie sa incepeti sa va cunoasteti. Poate ca te intreaba daca iti place pentru ca te vede incordata si ii e eama ca face ceva gresit. Nu il judeca si nu te rusina. Spune-i eventual ca iti e jena de anumite situatii si ca ai nevoie de mai mult timp sa te obisnuiesti cu astfel de gesturi. happy

9 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Buna! Sunteti deja de 8 luni impreuna si este normal sa isi doresca sa te pipai si nu numai deoarece la un moment dat se declanseaza instinctul sexual.Eu zic ca trebuie sa comunicati deschis si sa ii spui exact ce simti.Asa este normal.Se spune ca intr-o relatie este foarte importanta comunicarea

| neutrino a răspuns:

Lipsa comunicarii duce la ...despartire. Lsa rusinea la o parte si discutati deschis.

| Emilian65 a răspuns:

Atunci cand el te saruta si te mangaie, raspunde-i ca-ti place ce face si sa continue ca este bine ceeace face.

| Ibrahimovic a răspuns:

Unde anume te mangaie de te rusinezi asa tare?

| farfuriaverdex a răspuns:

Ii poti spune ca iti place, el cauta o confirmare din partea ta ca "eforturile" depuse au efecte pozitive, daca nu ii spui ii poti arata ca iti placehappy

| lovkg explică (pentru farfuriaverdex):

Cum ii pot arata? Nu vreau sa il "dezamagesc"

| baiatuldinbrasov112 a răspuns:

Iti plac baietii de 8 luni? Pedofiliieee.

Glumesc! :p

| rebiik a răspuns:

Ar trebuii sa-i spui ca te rusinezi si ca sa astepte pana te vei obisnuii cu aceste gesturi! Incearca, la mine a mers.Si daca nu-i poti spune in fata incearca printr-un mesaj sau pe facebook. Sper ca te-am ajutat! :*

| lovkg explică:

Multumesc tuturor happy am rugat o prietena sa vorbeasca cu el, si a zis ca nu este nici o problema si mi-a spus sa nu imi mai fie rusine ca nu am de ce happy