| Cσσкiє a întrebat:

Sunt într'o situaţie destul de dificilă...
Am un prieten, ne apropiasem mai mult acum, vorbeam mult pe messenger, când aveam ocazia. L'am întrebat ce fată place şi a zis că îl dezamăgesc, că îmi voi da seama de ceva mai târziu. Într'o zi am început să'i zic cum e bine să se comporte într'o relaţie, el răspunzându'mi: "Sper ca fata de care o să'mi placă sau de care îmi place deja să nu îmi dea 1000 de sfaturi, să'şi dea seama că n'aş putea s'o rănesc". Buun. Peste câteva zile, mi-a zis că am ochi frumoşi şi îmi stă părul bine.
Însă nu prea m'a mai băgat în seamă. Nu mai vorbeam aşa mult şi i'am zis "De ce ai zis că mă placi dacă de fapt nu e aşa?! De ce ai zis toate lucrurile alea, când de fapt nu îţi plăcea de mine deloc?!", a zis că el nu a vrut să insinueze asta (că mă place) şi de atunci mă cam... evită. Adică îmi zice "Bună", dar doar atât...
I'am zis că poate să păstreze banii (i'am dat azi, să'şi ia un Pepsi) pentru că suntem prieteni, am pus "hug", înainte punea şi el, acum a ieşit. Concluzia care e, mă place sau nu?! Mulţumesc că aţi avut răbdare să citiţi, o seară frumoasă!

Răspuns Câştigător
| RockTheNation a răspuns:

Nu stiu daca te place, dar de ce nu?! Poate e mai timid si vrea sa faci tu primul pas happy Daca ti-a zis ca ai ochi frumosi... te place!smug
Vorbeste mai mult cu el, dar nu-l plictisi.

8 răspunsuri:
| Cσσкiє explică:

13 ani...Destul de puţin, nu? Oricum, pe messenger nici nu mă mai bagă în seamă, aşa că m-am cam lămurit, dar vă mulţumesc. >big grin

| Cσσкiє explică:

Mulţumesc, Adela, dar de ce ar fi vorba despre Filip? Nu'mi place de el, believe me.
Te pup! happy

| Anaa_6343 a răspuns:

Paii el poate ti-a spus lucrurile acelea, doar ca amic.nu ti sa mai intamplat sa-ti spuna cineva ca-ti sta bine parul, ca ai ochi fumosii sau ca-ti st bine cu blugi aceialaughing.etc. daca tu il placii, incearca sa vorbesti cu el. Bafta:d, te'am pupatkiss.

| tataralexandra a răspuns:

No.mai spart.laughing
ciudata povestea ta.

| Dreamer a răspuns:

Daca ne spui si varstele voastre poate ne lamurim...este timid baiatul? Poate (daca il placi si tu) ar fi trebuit sa ai mai multa rabdare cu el, sa vezi unde ajung apropo-urile lui...
PS : Parerea mea, ori baiatul asta nu stie ce vrea, ori l-ai,, speriat'', ori te place dar nu stie ce trebuie sa faca. Daca il placi si tu, incearca sa ii raspunzi cu aceeasi moneda, sa-i bati apropo-uri cum a facut el, poate ii pica si lui fisa. Succes!

| Dreamer a răspuns:

Sunteti micuti deocamdata...dar nu renunta, daca chiar il placi si tu. Stai prin preajma lui, incearca sa-i faci si tu complimente, in felul asta se va lega ceva, daca ajungeti la faza I va scot la un suc happy

| pixie_5028 a răspuns:

Cred ca s-a plictisit.

| Copilu_3478 a răspuns:

Concluzia: filip e un prost. :* nu se merita.
te pup.