| Melisa939282828172 a întrebat:

Am fost impreuna cu un baiat cateva luni si am inceput sa l masturbez si sa i fac sex oral. Iar acum ma ameninta ca o sa spuna tuturor. Ce ar trebui sa fac? As putea merge la politie?
Mentionez ca am 17 ani la fel si el

22 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Tipul e clar un ratat. Vrea sa te sperie un pic. Spune i ca o sa l dai pe mana politiei, poate l sperii un pic.

| Melisa939282828172 explică (pentru Ririru):

I am spus dar din pacate...nu ma crede..si nici nu vreau sa i implic pe ai mei

| Julia92Anna a răspuns (pentru Melisa939282828172):

Si ce castiga ma rog daca spune? Castiga la Loto? Vreun premiu?

| RAY a răspuns:

Si tu poti nega,el avand zero dovezi impotriva ta, asta daca nu tea fotografiat /filmat desigur si tu poti spune ca ti-a facut anal, oral si ca inca multe, nu te lasa intimidata de cretini ca el, daca continua dal la politie pentru amenitari, pe viitor nu te complica cu prosti imaturi

| mihai69 a răspuns:

Amenință-l și tu că o să spui tuturor că de fapt ai stat cu el ca să nu se prindă lumea că el e de fapt gay.
Sau înregistrează o astfel de amenințare și apoi îi comunici că ai dovezi ca să-l dai în judecată pentru amenințare și șantaj, care sunt fapte penale. Chiar dacă sunt săvârșite de un minor.

| Sofer a răspuns:

Nu prea e de speriat laughing mai rau era daca te filma in timp ce faceai oralul laughing)

| minrest a răspuns:

Baietii oricum se lauda aiurea, nu conteaza ce spune. Chiar daca nu faceai nimic, el tot putea sa spuna. Nu te lasa santajata, lasa-l sa spuna si dracu' sa-l ia. Dar daca te santajeaza, si poti proba santajul, de exemplu prin inregistrari, atunci poti sa faci plangere. Santajul e un delict serios.

| Julia92Anna a răspuns (pentru minrest):

Unii se lauda si fara sa faca ceva.

| minrest a răspuns (pentru Julia92Anna):

Foarte adevarat, de altfel am scris in raspuns.

| GoldenZenith a răspuns:

Te santajeaza si te sperie. da-i una in mufa! laughing are dovezi? ca asa poti sa spui si tu ca te-a violat. E un copil redus happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezumat:

-cineva o santajeaza ca va spune tuturor ca parata i-a oferit o l**a si sex oral
-pentru ca lumea sa nu afle ca parata e vampa se va duce ea la toata lumea si le va spune ca i-a facut respectivului o l**a si sex oral

Morala povestii? Stati la scoala!

| kandaraki a răspuns:

Nu reactiona in nici un fel la amenintarile lui, nu raspunde la telefon, tipul incearca sa te intimideze, daca il vei ignora nu va avea ce sa iti faca si te va lasa in pace!

| Zabbyel a răspuns:

Sunteti minori, politia n-o sa i-a masuri! doar daca dovedesti ca mi te-a fortat in vreun fel sau altul!

| JustStitch a răspuns:

V-ati certat si acum el te ameninta cu asta? Daca nu are divezi nu are cine sa il creada, ai daca zice cuiva, poti sa il pui sa iti demonatreze cu dovezi, asta doar daca nu are poze sau filmulet cu tine

| KinoAndreea a răspuns:

Daca te vede ca esti si tu speriata sigur va continua sa faca asa, tu trebuie sa pari ca nu te sperie asta, sa-i razi in fata. happy Ideea principala e ca baietii de obicei se maturizeaza mai greu ca fetele, de aia se spune ca fetele sa-si gaseasca baieti cu macar 1-2 ani mai mari, din cauza diferentei de maturitate. Tu, se pare ca ti-ai ales foarte prost persoana careia sa-i oferi asa ceva si banuiesc ca te-ai "aventurat" devreme si cu persoana nepotrivita. De ce crezi ca a ales el sa te sperie cu asta?

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Din pacate, pot interveni astfel de situatii intre doi fosti iubiti si nu ne ramane decat sa ne pregatim pentru asta, din punct de vedere emotional. Mai mult decat atat, vor exista intotdeauna oameni care vor spune lucruri neplacute despre tine si cu cat suntem mai puternici din punct de vedere emotional, cu atat ne vor afecta mai putin astfel de vorbe.

Dar valoarea acestor "zvonuri" este exact aceea pe care o stabilesti tu - daca pui pret pe ele, ele te pot afecta intr-un mod dramatic, si, tot din pacate, exista cazuri de copii care si-au facut rau singuri, pentru ca nu au putut trece peste niste astfel de situatii.

Daca nu reusesti sa gestionezi aceasta situatie adreseaza-te unui psiholog, nu unui politist, fiindca pericolul (vulnerabilitatea) nu se afla in exterior ci mai curand in tine insati. Pe curand!

| RedBull69 a răspuns:

Dal la politie chiar daca e minor dal drecu de redus mintal

| m07constantine a răspuns:

Ai putea sa ii spui ca il admiri si ca e un mare curajos!
Pentru ca daca el povesteste unei singure persoane, a doua persoana care va afla va fi tatal tau! Si fostul tau va trebui sa ii faca tatalui tau ce i-ai facut si tu lui: o **** si o mu-mu. Si bonus o s-o primeasca si fix in c**
Ai putea chiar sa il provoci sa faca asta, sa il vezi cat de curajos se va face! laughing)

| Andreandy a răspuns:

Si ce daca ar aflat toti? Toata lumea stie cum se face sexul... faptul ca el te ameninta cu acest lucru, asta nu inseamna ca trebuie sa-l si bagi in seama.
Ai doua variante dupa cum vad eu lucrurile: sa fii a dracu' si sa-l ameninti si tu inapoi cu faptul ca te-a obligat sa faci asta si ca vei spune tutror( ceea ce nu-ti recomand sa faci) sau sa te lase rece si sa nu-l mai bagi in seama.
O, si in caz ca-ti faci griji de asta: Nu esti considerata de nimeni o curva daca faci sex oral, cei care cred ca asta fac doar sunt foarte prosti si nu trebuie bagati in seama.

| brutusica a răspuns:

ARATA-I ARTICOLUL ACESTA:
Şantajul

(1) Constrângerea unei persoane să dea, să facă, să nu facă sau să sufere ceva, în scopul de a dobândi în mod injust un folos nepatrimonial, pentru sine ori pentru altul, se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 5 ani.

| SAMPao23 a răspuns:

Castrează-l!

| evapopescu12 a răspuns:

Imi place intrebarea ta. Din acest fragment pot observa foarte bine diferentele, sa zicem etice dintre generatii. Deoarece actiunea e plasata in doi timpi(se face referire la comparatia generatiilor trecute cu cele din ziua de azi) pot trage concluzia ca actiunea e bistructurata, pe doua plane usor observabile.
Deoarece se pune in evidenta un defect uman, si anume acela al amenintarii, tema textului pare a fi conditia umana, combinata surprinzator cu conditia naratorului, ceea ce e o chestiune rara in literatura clasica si de ce nu, contemporana. Se poate observa un conflict interior extrem de puternic dintre bine si rau.
Amenintarea facuta e doar un pretext pentru a mentine actiunea oarecum palpitanta, iar desigur deznodamantul este unul favorabil.
Sper ca te-am ajutat.