| anonimaroz a întrebat:

Un baiat ma place foarte mult,si eu pe el putin. Vb de cv timp,dar mama nu este de acord sa fiu cu el deoarece nu il place prea mult. Si m-am mai gandit si am spus ca e mai bine sa ii spun ca nu putem fi cv mai mult si sa continuam. Dar nu stiu cum sa o fac. Nu vreau sa-l ranesc,si nici pe mine sa ma doara. Cum fac? E bine sa-l resping? Sa ii spun in sms totul sau mai bine in realitate? Sincer nu vreau sa-l ranesc, caci vb de cv timp, si el foarte mult ma iubeste.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar trebuie sa vorbiti unul cu altul si sa luati o hotarare impreuna.
Daca ai 16 ani puteti merge la ai vosti sa le spuneti ca aveti o dragoste adolescentina si vreti doar sa va petreceti timp unul cu altul iar daca sunt sceptici puteti face asta sub supravegherea lor pana se acomodeaza si prin incredere. Daca esti mai mare trebuie sa le explici ca e varsta la care iti faci prieteni si daca nu este un baiat bun o sa iti dai tu seama

| anonimaroz explică (pentru Freya1):

Am 15 si el la fel.

| Freya1 a răspuns (pentru anonimaroz):

Nah atunci poti face varianta aia.
Daca tu crezi ca merita si ti la el si il placi si vrei poti sa incerci sa ii convingi pe a tai