| cassie200 a întrebat:

Hei TPUhappy Am nevoie de ajutor, m-am despartit de prietenul meu acum 3 zile, mi-a zis ca nu simte nimic, ca relatia e prea monotona, el a vrut sa ne despartim nu eu.Eu ma gandesc intruna la el, orice lucru imi aminteste de el, nu stiu ce sa mai fac.Niciodata nu am tinut atat de mult la cineva.Imi tot vine sa ii spun ca nu mai pot fara el, dar stiu ca nu e bine si ca o sa par prea proasta in fata lui.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

E greu la inceput, dar cu timpul o sa treaca. Incearca sa iti gasesti alte preocupari, sa fii mereu ocupata ca sa nu mai ai timp sa te gandesti asa de mult. Daca ii spui, nu rezolvi nimic pentru ca el ti-a spus deja ca nu mai simte nimic. Si nu cred ca vrei sa se intoarca la tine pentru ca ii este mila ca suferi. Oricum nu s-ar ajunge nicaieri.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz nu-i spune. Continuarea unei relatii dupa ce unul din cei 2 zice ca nu mai simte nimic e o greseala... fara nicio exceptie. Sunt sigura ca suferi mai putin acum decat daca ai decide sa-i zici ca nu poti trai fara el( crede-ma, am testat laughing )

| gaxy a răspuns:

Eu mam pomenit intr-o asemenea situatie. el si-a gasit o noua prietena.dar am impresia ca doar incearca sa-mi faca in ciuda mi-a spus la fel dar am dansat intr-o seara cu un aiat care ma place si el murea de gelozie insa mama facut ca nu-mi pasa deoarece chiar deja nu mai simt nimic pentru el in decurs a 1 luna l-am uitat crede-ma o sa-l uiti putine greu dar trece cautati noi prieteni okupatii care le preferi si totul o sa fie ok ..bafta

| Raluca26 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie si te cred... poate nu chiar la fel dar asemanator.Eu m-am facut ca nu-mi pasa ca nu ma intereseaza (asta il deranjeaza cel mai mult pe un baiat atunci cand se desparte de o fata :ca respectiva sa nu-i pese). Sune ca ti-ai gasit pe altcineva sau ca iti place de altcineva si vrei sa te combini cu el. Daca o sa fie gelos sau n-o sa te lase sa ''te arunci in bratele altuia'' inseamna ca a fost un moment de ratacire si o sa-si dea seama ca te iubeste daca nu...inseamna ca nu-i mai pasa.

| Lovetoloveyou a răspuns:

Buna! E usor ca noi sa ne dam cu parerea mai ales daca nu am trecut prin asa ceva... sad Dar, parerea mea, e ca ar treubui sa treci peste,e greu dar ce putem face, dar nu e deloc bine sa insisti sa continui relatia daca el nu isi doreste asta, in plus sa spunem ca ati continua acesta relatie chiar daca el acum ti-a spus ca nu mai tine la tine tu cum te-ai simti? -mai rau fiindca mereu vei sta langa el stiind ca nu te mai place si poate se gandeste la altcineva. Si in acest caz ti-ai face mai mult rau tie pentru ca iti refuzi sansa de a gasi pe cineva care chiar te merita si care te poate face fericita, da, o sa fie greu la inceput fiindca tot ce te inconjoara iti aminteste de el dar incearca sa iesi cu prietenele, du-te si distreaza-te si nu se stie niciodata cand va aparea cineva care o sa iti faca inima sa bata cu putere. Stii vorba aia : Ce e al tau e pus de o parte! fii puternica! Te pup!

| cassie200 explică (pentru Lovetoloveyou):

Multumesc mult, chiar m-ai incurajat:*