| JessicaLove a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu pentru ca nu ne mai intelegeam, el nu voia asta, dar eu am tot insistat. Dupa m-am gandit ca am exagerat si am incercat sa vorbesc cu el, sa ii spun sa facem sa fie bine. Nu as fi facut asta daca nu mai vorbisem pe parcurs. Dupa asta, a zis ca e prea tarziu. Eu am insistat mult si vreo 2 luni i-am tot scris pentru ca am zis ca ei bine, si el a tras destul de mine sa nu ne despartim si poate e momentul sa fac si eu asta, nu am vrut sa renunt pentru ca am stiut ca nici el nu renuntase la mine. In fine, a tot tinut-o pe a lui si am zis ca e vremea sa renunt chiar daca imi e greu, pentru ca deja trecuse 2 luni si nimic nu se schimbase. Nu i-am mai scris iar dupa o saptamana mi-a scris el, ca ce fac diseara. Am spus ca nu am planuri si a zis sa facem ceva. I-am zis sa iesim la o plimbare, a zis ca nu are chef, ca sa merg pana la el in camin (suntem la faculta) iar eu i-am zis sa vina el caci eu stau in chirie si mna, e mai comod. A zis ca vine cu colegul lui de camera, a venit, au stat amandoi la mine pana la 3 si cum am baut si eram putin ametita i-am zis sa ramana la mine. Nici n-a fost nevoie sa insist, ca a ramas. Prietenul lui a plecat. Ne-am sarutat toata noaptea, m-a tinut in brate m-a si dezbracat laughing dar nu s -a intamplat mai mult. Desi am fost impreuna 2 ani niciodata nu am facut sex. Nu pentru ca nu am vrut eu, pentru ca dupa un an voiam ci pentru ca si el era virgin si nu stia deloc ce sa faca. Asa ca am stat imbratisati si ne-am sarutat toata noaptea. Dimineata m-a sarutat si a plecat in graba. Adaug, cand a fost si prietenul lui mai devreme la mine, vorbea despre o anume petrecere pe care o da el (iubitul, fostul, ma rog) sambata ..si prietenul lui fiind din zona lui a zis : cheam-o si pe ea ca o aduc eu.
Si el a zis ca da, pot sa merg.
In dimineata aia a plecat de la mine, nu mi-a scris nimic toata ziua asa ca i-am scris eu, sa vad cum se simte, caci si el bause si e mai sensibil.
Mi-a raspuns, m-a intrebat cum ma simt i-am zis si eu. Apoi mi-a trimis ceva emoticon, i-am trimis si eu..si mi-a dat seen! Si azi bineinteles ca vad poze peste tot pe insta, snap de la minuunata lui petrecere laughing) si ma simt atat de aiurea, poate ca am eu asteptari prea mari ca ma gandesc ca trebuia sa ma cheme, dar ma simt mai oribil sa stiu ca a dormit la mine si apoi pur si simplu nu a mai zis nimic. Poate nu am fost iubita perfecta, am gresit mult dar mi-am cerut scuze multa vreme si ma simt batjocorita, nu mai vreau sa il caut eu. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Există unul sau mai multe motive pentru care nu s-a culcat cu tine până acum:
1)ești grasă/neatrăgătoare
2)el este gay(a venit cu un coleg că să nu faceți sex din prima, dar după ce a băut a fost altceva. Ah, nici atunci nu a vrut să ți-o tragă)
3)vrea să uite de o fostă de asta a fost cu tine
4)are stima de sine scăzută și are nevoie doar de o fată cu care să își piardă timpul

| JessicaLove explică (pentru FemeiaPisică):

Arat bine laughing.
A fost cu mine 3 ani, slabe șanse sa mai existe o fosta

| Violleta2022 a răspuns:

Te simti batjocorita?
Pa, tu esti principala vinovata pentru ca tu l-ai chemai la tine, nu ai insistat sa ramana si tu ai fost cea care ai impus o anumita nota.
Acum suferi ca dovada a deziilor proaste pe care le-ai luat.
Nu-i nimic, inveti din ele si nu le mai repeti data viitoare.

| Freya1 a răspuns:

Poate eu am o minte bolnava si imi cer scuze daca exagerez dar din faza aia cu mersul la tine am tras o concluzie.
Voi v-ati despartit, el nu te-a mai vrut a mers mai departe dar te mai tinea asa sa aiba cu cine vorbi ca a vazut ca ii merge. Apoi nu a vrut sa iesiti nicaieri la un suc ci la el unde ce sa vezi mai venea cu un prieten.Eu am tras concluzia ca el prin intalnirea asta de seara impreuna cu un prieten a crezut ca vei acceptat ce nu ai facut timp de 2 ani cu el, iar el fiind virgin a prins curaj luand un prieten.Repet scuze pentru cele spuse dar eu asta am inteles.
Fiind la tine acasa si poate ca vazand ca nu dai semne de nimic nici dupa ce ati consumat alcool peietenul lui s-a hotarat sa te cheme in alta seara si la o petrecere la care nu te-au mai invitat probabil pentru ca au venit alte fete si nu a mai fost nevoie.
Eu nu vreau sa te superi si daca am tras eu o concluzie pripita asta e, dar cred ca baiatul asta isi cam bate joc de tine.

| Emma30555 a răspuns:

Ai stat 2 ani cu el și nu s-a întâmplat nimic, mi e greu sa cred ca ce s-a întâmplat în ultima seara poate fii interpretat ca bătaie de joc, poate doar imaturitate, superficialitate, neseriozitate. Părerea mea este sa o lași balta cu el. El dacă avea intenții serioase nu venea și cu un prieten probabil au venit la tine la insistentele tale și a fost doar o seara între prieteni, nu era hotărât sa se împace cu tine, te a invitat prietenul lui practic la petrecere, el a zis ca poți veni mai mult din cauza situației ca era aiurea sa zică nu. Posibil sa fii apărut și alta fata în peisaj. Nu ai ce sa regreți, nu e un capăt de tara nici nu a fost o relație fizica între voi si cred ca e timpul sa îl uiți. Nu ai de ce sa suferi, oricum relația nu a mers din moment ce a ți ajuns la despărțire