| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor... Poate ca o sa vi se para stupid dar...
Deci sunt foarte buna prietena cu un baiat cu care am fost colega in generala, acum fiind la liceu ( trecem amadoi a 11). E cam complicat dar imi cam place de el si nu prea stiu cum sa ii zic, vorbim zilnic dar...Am cam vazut cand ca ne cam apropiem ca si comportament si cand a inceput lumea sa observe asta si sa faca tot felul de presupuneri despre noi el a incetat si nu prea am mai vorbit o perioada, dar acum vorbim din nou.
Deci el credeti ca se indeparteaza de mine ca sa nu spuna prietenii lui ceva ( ma refer la berfe, cum sau maia auzit)? Am nevoie de raspunsuri serioasa va rog si rapidehappy
PS: El a fost inainte cu una dintre prietenele mele, dar ea acum are alta relatie
Va rog HELP!

Răspuns Câştigător
| AndaVr a răspuns:

Păi daca te place nu are cum să-i pese de bârfele altora, tu trebuie să-ți dai seama daca simte ceva pentru tine iar dacă nu-ți dă nici un semn ar fi puțin penibil pentru tine să-i spui că-l placi si el să te refuze.
În altă ordine de idei dacă e genul ăla să-l intereseze mereu ce spune lumea nu o să ai o relație de viitor cu el.
Încearcă să aprofundezi un pic subiectul vă cunoșteți de ceva timp deci n-ar fi nici o problemă. Poate are un motiv, in spatele comportamentului său.

3 răspunsuri:
| CrissNico a răspuns:

Scuze pentru greselile de gramatica dar ma cam grabeam happy

| Iridescent a răspuns:

Cam imatur colegul tau.

| Ionut_Andrei_1998_0ZH9 a răspuns:

Spune-i ca iti place de el!