| Thomsen1995 a întrebat:

Hei TPU, am o problema.
La sf lunii Iulie 2017 am avut contact sexual neprotejat dar nu știu dacă a fost cu ejaculare sau nu. De atunci am avut ciclu in fiecare luna normal și la fel de abundent, singura problema ar fi ca scurgerile vaginale sunt normale, însă abundente, iar asta ma pune pe gânduri. In luna Septembrie, Octombrie și Noiembrie am făcut câte un test se sarcina și a ieșit negativ. de atunci m-am îngrășat 3 kg și am abdomenul puțin umflat in partea de jos, dar moale și cu șunci. INTR-adevăr am mâncat mult in ultimul timp și de la stres. Burta e tare doar după ce mănânc. Nu am ore fixe de masa, mănânc când îmi e foame și cum apuc. Pulsul la stomac încă il simt, am citit și se zice ca după un timp nu ți mai simți pulsul când stai pe burta și etc... doar ca in zona ambelor ovare simt o mică umflatura. Nu am grețuri, sânii ma dor doar când e vorba de ciclu. Am doar arsuri gastrice și alea din cauza unui reflux pe care l am de doi ani. Deci singurele probleme ar fi faptul ca mi s-a mărit foarte puțin burta, scurgerile mai abundente și faptul ca simt doua biluțe in zona ovarelor.
Deci, am nevoie de o părere fără batjocura și alte miștouri. Poate Cunoașteti cazuri asemănătoare, voi credeți ca e cazul de o sarcina sau nu? Dau funda. sad

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Daca menstruatia ti a venit in fiecare luna in cantitate normala chiar n ai de ce sa ti faci griji degeaba. Simptomele pe care le ai nu au legatura cu sarcina.Numai bine

5 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Nu inteleg, cum sa nu stii daca a fost cu ejaculare sau nu?
Daca ti-a venit ciclul normal, la datele normale cu o intarziere de maxim 1 zi, sau mai repede cu o zi totul e in regula.
Esti doar paranoica si iti inchipui simptomele sarcinii, nimic mai mult.
Mai ales ca ai facut si 3 teste care au dat negativ, stai calma.
Nu e vorba de o sarcina.

| Thomsen1995 explică (pentru Pool77):

Am ciclu neregulat, de aceea m-am panicat, pentru ca atunci când îl ai neregulat nu-ți dai seama de întârziere.

| Pool77 a răspuns (pentru Thomsen1995):

Daca ai avut ciclu normal si toate simptomele sunt asemanatoare cu ciclurile anterioare, alea dinainte de contact poti fii linistita, nu e vorba de o sarcina.

| Suki08 a răspuns:

Nu-i cazul de o sarcina, du te la control, poate ai vreo problema de sanatate, bafta!

| Thomsen1995 explică:

Am uitat sa spun ca am probleme și cu tensiunea, îmi scade des și la limita încât ma simt foarte rău și amestesc des. Am și anemie mare, și oricâte vitamine as lua nu se rezolva foarte mult. Plus ca, am fost prin Decembrie la doctor pentru ca aveam înțepături in stomac, și mi-a făcut un tranzit baritat. Atunci deja alungasem gândul de o sarcina pentru ca dacă mi-au ieșit 3 teste negative nu e cazul. in fine, am băut acel lichid de bariu pentru contrast și după mi-au făcut o radiologie detaliata din mai multe unghiuri. Când faci radiografie și ar exista o sarcina (știu ca nu e bine) se vede pe rezultat?