| anonim_4396 a întrebat:

Am sa va spun putin asa din povestea mea.
Plac un baiat de 1 an acesta fiind cu mult mai mare decat mine. Am incercat sa iau legatura cu el,sa vorbesc sa ii spun ce simt pentru el. Este un tip super,mie imi place enorm de el. Bun,am vorbit cu el pe mess si am incercat sa ii spun dar el imi spunea: "Mai lasa-ma in pace." "Nu am timp de prostiile tale." "Nu am ce vorbi cu o copila ca tine." Dupa asta l-am lasat in pace. Cand trecpe langa el se uitta la mine. Plus ca ma copiaza, faptul acesta ma enerveza foarte tare. Isi pune pozele la profil asemanatoare ca ale mele. Nu imi da acc pe facebook. Dar muzica pe care o pun eu la mess, el o pune pe facebook. M-am saturat. Credeti ca simte ceva pentru mine.Imi vine sa ii spun ca dc ma copiaza. A da si am vrut sa spun ca bunica mea a auzit de la cineva ca ma place. E adevarat.
Voi ce ati face? Funda pentru raspunsul concret. Multumesc ca ati citit.:*

10 răspunsuri:
| BLeur a răspuns:

Bună.

Nu-ţi fă speranţe degeaba. Probabil că bunica ta, a auzit că te place de la vreun băiat, poate minte. Asta nu ai de unde să ştii. Lasă-l în pace, dacă e prost şi nu ştie să fie ORIGINAL, nu ai ce să-i faci. Dacă este plagiator, nu ai ce să-i faci.

Peste ceva timp, o să vezi, va veni el la tine. Stai tu liniştită, nu-l mai băga în seamă. E treaba lui, o să-şi dea seama că a greşit.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| SakonSIUkon a răspuns:

Ignore.

| ILikeSummer a răspuns:

De ce ma copiaza?! Bun, am inteles sa il las in pace, dar asta de ce o mai face?

| anytzza97 a răspuns (pentru ILikeSummer):

Cine stie... poate incearca sa te enerveze sau sa te indeparteze. E un fraier...nu merita sa te consumi pentru el asa ca indreapta-ti atentia asupra altui baiat pe care poate nu l-ai observat inca si care sigur nu se va comporta asa cu tine.

| anytzza97 a răspuns:

L-as lasa in pace.E clar ca nu te merita sau poate nu ii este clar ce simte pentru tine. Ignora-l cateva saptamani, nu il saluta, prefate ca nu exista! Si daca te place va veni el la tine. Multa bafta!

| ILikeSummer a răspuns (pentru anytzza97):

Incerc sa il uit dar nu pot. Nici macar nu il placeam, dar cand am auzitca ma place am inceput a il plac.

| catalin055 a răspuns:

Pai nu stiu incearca sa vb cu el adica i-al de o parte si spune-i tot ce simti adica sa nu te mai copieze eu zic k e mai bine sa-i zici omului in fata serios acum mi.sa intamplat si mie chestie de genu astawinking

| AndreeaIln a răspuns:

Părerea mea este să nu îți face speranțe numai că ai auzit de la cineva asta. Stai în banca ta și nu îl mai băga în seamă. El a spus să îl lași în pace, corect?! Așa că dacă vreodată va simți și el ceva pentru tine, te va căuta.

| ILikeSummer a răspuns (pentru AndreeaIln):

Nu numai ca am auzit, dar se uita la mine.
De ce ma copiaza? Vreau sa ii spun dar nu voi scoate nimic de la el.sad

| AndreeaIln a răspuns (pentru ILikeSummer):

Nu știu. poate că după ce a văzut că îl placi, încearcă să facă lucruri care te jenează. Lasă-l..nu merită!