| DeeaDewtza a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat happy
Am inceput sa vorbesc cu un tip de cateva zile. ne intelegem bine iar eu il plac foarte mult. Chestia e ca am vazut pe facebookul lui ca inca pastreaza poze cu fosta iubita si ca o are acolo ca "sotie". Faza e ca nu stiu cum sa-i spun ca ma deranjeaza putin acest lucru :-s Aveti idei?

5 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Nu te lega la cap fara sa et doara. daca tine poza cu fosta si o mai si are trecuta ca sotie, e clar ca tine la eaoh go on pe tine te foloseste ca sa o faca geloasa si ca sa mai uite de ea.lasa`l in pace ca numai tu ai de suferit, daca te placea pe tine fi sigura ca nu mai pastra nimic de la fosta iubita.iti poti gasi un baiat fara obligatii, un baiat care nu sufera pentru fete care nu merita, un baiat care sa NU TE FOLOSEASCA.tu esti cam in plus in situatia asta.nu`i mai da nici un semn, ca te vei indragosti de el si apoi numai tu vei suferi, el nu are treaba cu tine.

| LostInBubble a răspuns:

Nu ai nici un drept sa ii spui nimic. happy
Daca are poze cu ea nu inseamna ca mai are vreo legatura sentimentala. Poate glumeste cand ii spune sotie, cum ai putea tu sa-mi spui mie sora. happy

Nu trebuie sa te superi din cauza asta! Fi fericita.

| Mandarina888 a răspuns:

Poi daca n sunteti impreuna nu prea ai dreptul sa ii spui sa si le scoata, daca si le-a lasat acolo inseamna ca are motivele lui si ca inca nu e serioasa despartirea sau nu a trecut peste, insa poti sa abordezi subiectul asta ca un subiect banal si sa il intrebi cum de mai tine pozele alea etc? Si vezi pe parcursul conversatiei unde ajungeti si incearca sa ii spui ca nu ti se pare ok...insa nu incerca sa te impui in mod direct pentru ca e posibil sa il pierzi de tot pe urma!

| mrburel a răspuns:

Da eu nu inteleg.La tine daca 2 persoane se despart nu trebuie sa mai aibe nimic in comun? Pur si simplu au ramas prieteni, si ca orice om trebuie sa ai si uh poze pe fb cu prietenii.E ceva normal, sau tu crezi ca este ca in filme se despart si dupa se vaneaza unul pe altul rolling on the floor)

| DeeaDewtza explică:

Am iesit de doua ori. m-a prezentat unor prieteni. Eu chiar imi doresc o relatie cu el, nu doar sa o faca geloasa pe fosta sau mai stiu eu ce.