| anonymoususer1234 a întrebat:

Hei TPU! Am si eu o intrebare, prietena mea este foarte ingrijorata caci se va duce la ginecolog deoarece îi este frica sa nu mai fie virgina, iubitul ei i-a introdus o data vreo 3 degete in vagin din cate mi-a spus ea si i-a curs putin sange, ii este frica ca la ginecolog îi va spune ca nu mai este virgina, ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa vina aici si sa ne explice ea.
Este al naibii de urat sa discute cu tine problemele ei intime si viata sexuala! Asa ceva nu se discuta intre prietene!

| mihai69 a răspuns:

Virgină nu știu, dar deflorată e sigur.
Nu e treaba medicului să constate starea himenului ei.

| Goete a răspuns (pentru mihai69):

Deflorata, cu cativa cm de deget? Din cate stiu (de aici de pe TPU) nu e posibil dar nu afirm ca stiu sigur

| doctorandus a răspuns:

Organizatia Mondiala a Sanatatii a condamnat incepand cu 2018 testele medicale de virginitate. Medicii romani care continua sa faca asta pot ajunge la puscarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va duceti la gigecolog iti va spune ca inca e virgina deoarece pielita care sta in vagin se va rupe atuci vand partenerii fac sex. se poate bucura in liniste de relatie si poate face sex linistita. Sper ca te-am ajutat happy

| RusuRoxana379 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se rupe nimic, terminati cu prostia asta

| Konstantinos99 a răspuns:

Stai fara griji si tu si ea!
Daca merge la ginecolog poate confirma ca este virgina prin perete vaginal, chiar daca himenul a fost rupt.Adica ca intr-un mod sau altul i-a fost rupt himenul fara actiuni fizice(sex). Daca se confirma faceti-va cea mai buna relatie si bucurati-va din plin de suflet curat si iubire reciproca.Domane ajuta!

| Allemando a răspuns:

Poate că nu mai este.

| RusuRoxana379 a răspuns:

De ce naiba ne-ar păsa noua de așa ceva?