| EuElyEla99 a întrebat:

Hei TPU happy
Am si eu o nelamurire si sper sa ma ajutati voi puppy dog eyes
Un biata (X), a inceput sa se poarte destul de ciudat cu mine thinking adica, de exemplu acum cateva zile, m-a pus sa ii zic 2 motive pentru care as sta cu el si 2 motive pentru care nu as sta cu el...ieri, am fost afara cu el si cand am plecat, m-a luat de mana si mergea asa mandru laughing Baiatul respectiv, pot zice ca imi este cel mai bun prieten :3
Sau ieri, am stat afara cu multi baieti si cu inca o fata...si un baiat, m-a intrebat daca sunt cu cineva sau daca nu as vrea o relatie si baiatul acela X, a sarit repede ca deocamdata nu am o relatie dar o sa am una in curand...laughing si alte din astea.
Toate prietenele, imi zic ca el, urmareste ceva la mine si ca sa vorbesc cu el.
Dar, eu nu mai stiu ce sa cred.
Vreau un sfat si de la voi puppy dog eyes

Dau FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| NuMaContrazice a răspuns:

E clar ca te place si tu il placi pe el...ce mai astepti? Fa-l sa faca primul pas.

| EuElyEla99 explică (pentru NuMaContrazice):

Si cum il fac sa faca asta? whistling

| NuMaContrazice a răspuns (pentru EuElyEla99):

Adica ii raspunzi la gesturi, daca el te ia in brate il iei si tu pe el dupa vreo 5-10 minute, il iei de mana, ii pui porecle amuzante, ca si cand ati fi iubiti, il intrebi ce parere are despre tine sau si mai bine il intrebi de ce zice ca vei avea in curand iubit, la ce se refera (faci pe proasta un pic). Daca nu are curaj sa marturiseasca il iei mai usor, dupa cum ti-am zis mai sus.
Succes!

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Se baga-n seama cu tine. Poate are nevoi de alta acizitie sau poate e corect si are nevoie de iubita. Dragostea este o loterie:cistigi sau pierzi, ultima varianta este mai des intalnita!

| wolder a răspuns:

Te place
asta e clar
vrea sa fiti impreuna
alte nelamuriri?

| Lumeaîn3D a răspuns:

E evident că te place. Unii băieţi se comportă astfel cînd le place de o fată happy Vrea să aibă o relaţie cu tine şi nu ştie cum să te cucerească. Dăi o şansă băiatuluiwinking

| EuElyEla99 explică (pentru Lumeaîn3D):

As vrea sa-i dau pentru ca si eu am inceput sa-l cam plac putin puppy dog eyes...dar, nu stiu cum sa-i arat asta..si nu vreau sa ma duc la el sa-i zic direct: Uite sti, eu te plac. Nu vrei sa fi cu mine? Ceva de genu... vreau sa-l las pe el sa faca primul pas whistling

| Deliiaaa a răspuns:

Da ar fi foarte bine sa faca el primul pas dar ar fi orgoliu la mijloc si nu cred ca poate sa o faca... la foarte multi baieti li se intampla sa nu iti spuna ca te placa pentru raspunsul pe care o sa il primeasca si ii este frica sau baiatul respectiv sa vorbeasca cu prietenii si sa vina ei la tine sa iti zica ca te place si alte chestii mie una mi s.a intamplat... iar dupa comportament 100 % te place dar nu poate sa iti zica adevrul iar cel mai bine ar fi sa il iei tu usurel si sa realizeze ca si tu il placi acum depinde de voi si de orgoliu bafta happy