| dana_9056 a întrebat:

am si eu un fel de problema. Deci de 3 zile sunt cu acest baiat Cristi. El m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am zis da. pentru ca il placeam si eu. Eu am 14 ani btw. Si am observat ca el se implica ff mult. si e genul ala de baiat romantic. Iar eu nu sunt DELOC ASA! Mie imi place sa iesim cu totii adica cu inca 2 fete si alti baieti ( o gasca ) iar el vrea singuri. eu nu suport sa ma tin de mana cu cineva si el mereu ma ia de mana. si cel mai rau. nu credeam ca o sa vrea sa ma sarute. si chiar nu stiu ce sa fac. adica intr-un fel nu sunt pregatita dar vreau... >_< plus ca imi place mult de el. Deci ce parere aveti? laughing)

12 răspunsuri:
| whoocares a răspuns:

Hmm probabil ca nu esti pregatita sa ai o relatie, inca... mai asteapta putin

| Dollicious a răspuns:

Altele ar face orice sa fie cu un astfel de baiat, iar tie nu iti place ca e romantic.Eu zic ca nu esti pregatita de o astfel de relatie, mai bine continua sa iesi cu mai multi pana te hotarasti.

| Danysan a răspuns:

Fi mai deschisa, lasa firea baietoasa la o parte intr-o relatie fata trebuie sa fie FATA.Nu cred ca o sa traiesti iubire cu gasca Gandeste-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti pregatita pentru o relatie. Cand formezi un cuplu cu cineva,e absolut normal sa saruti persoana respectiva,pe langa alte chestiute. Gandeste-te bine daca esti pregatita sa faci pasul acesta,daca nu,nu-l mai chinui.
El cu siguranta are alte asteptari si,din ce am citit, te cam place. Exista si varianta 'aia mai grea' pentru unii laughing; vorbeste cu el. Spune-i ce iti place,ce nu iti place,ce asteptari ai, cum vrei sa decurga lucrurile; il poti ruga sa aiba rabdare cu tine, deoarece nu esti pregatita sa il saruti, iar daca dupa o anumita perioada de timp, relatia nu avanseaza nicicum pentru ca esti retinuta, mai bine aveti o relatie amicala si ...atat!
Baietii astia! Mereu vor totul din prima...

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu -asa e frumos :-p

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Dupa 3 zile, e devreme, dupa parerea mea! Acuma na, stii cum e : fiecare cu parerea lui happy

| Jojiza a răspuns:

Crede-ma ca e mai bine sa ai parte de un baiat dragut care te respecta/te ia de mana si nu iti cere altceva din prima. Deci incearca sa fii si tu mai receptiva in ceea ce priveste " giugiuleala " laughing oricum daca iti place de el totul vine de la sine. Bafta

| Alcszusa a răspuns:

Dar el cati ani are?

| dana_9056 explică (pentru Alcszusa):

Tot 14

| Alcszusa a răspuns (pentru dana_9056):

Pai inseamna ca tine la tine. Pretuieste-l pentru ca baietii romantici rar intalnesti. Si apropo daca nu simti ceva pentru el mai bine ii spui pentru ca el tine la tine si il ranesti foarte tare.

| megamaster a răspuns:

Tie iti place doar aspectul fizic la el, dar daca vreti sa fiti impreuna trebuie sa il accepti asa cum e, daca nu nu are rost sa till tii

| elaelaboom a răspuns:

Esti sigura ca vrei o relatie? pentru ca intr-o relatie trebuie sa mai stati si singuri, sa va tineti de mana daca nu vrei atunci nu te implicahappy