| anonymus12345 a întrebat:

Hei,TPU! Am tot observat in ultimul timp adolescenti de 13-14 ani care intretin relatii sexuale.Mie mi se pare foarte ciudat.Plus ca mai aud si unii baieti care se lauda cu "trofeele" lor.Am ajuns la concluzia ca mai toti baietii vor sex.Este adevarat? Voi ce parere aveti?

13 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Poate sunt eu mai invechita dar cred ca la 13-14 ani nu este varsta de facut sex. Nici macar de pus suflet intr-o relatie, pentru ca nu exista experienta emotionala pentru lucrul asta.
Se lauda pentru ca baietii, in general, sunt mult mai competitivi decat fetele, iar lucrul asta se vede de cand sunt mici. Nu se lauda cu lucrul corect, evident, dar pentru ca sunt la o varsta asa de frageda nu isi dau seama ce este de laudat si ce nu. Este o chestie pe care au incercat-o sau nu, dar ca sa ii ajunga pe prietenii lor mai mari sau sa ii intreaca pe cei de varsa lor o sa o spuna.
In timpul adolescentei, cam 90% dintre baieti se gandesc la sex. Cand cresc si li se potolesc hormonii, asta insemnand cam peste vreo 22 de ani, le trece.

| fuzzer a răspuns:

Depinde de menatalitatile celor doi "indivizi". Pana la urma si fetele tot pana acolo gandesc, aici ma refer la o anumita categorie, si stii tu care.Asta-i noua "moda", si se pare ca e normal, ba chiar foarte interesant. Evident, sunt niste MEDIOCRII.

| gingergirl1 a răspuns:

Nu e adevarat! haide-ti mai fetelor ca mai exista si baieti simtiti in lumea asta! Adica eu am cunoscut un baiat de genu'dar totusi,nici el nu e usa de biserica,se uita dupa fete(dar nu exagerat), glumeste cu ele dar iti spun sincer ca nu e toti ceilalti, nu stiu, e diferit love struck
Sa sti ca ai eu ma simt un pic cam..."inapoiata"pe aici, copii de 12-13 ani se lauda ca au iubit, si ce au facut ei si eu nu am avut pana acum la 14 ani un prieten serios, in fine sunt multumita ca mi-am trait copilaria cum trebuie! sincer eu nu ma agit prea tare, lasa-i in pace happy

| qMiruq a răspuns:

Nu exista baiat care sa nu se fii gandit macar odata la acest lucru.Eu zic ca in ziua de azi, da, cei mai multi baieti de asta sunt interesati, pentru ca au tot ce isi doresc si vor sa duca treaba asta la extrem, pentru ca nu gandesc ca lucrul acesta pot aduce mari responsabilitati, iar cei care se lauda, parerea mea e ca ei n-au vazut *** in viata lor. Doar se dau si ei cocosi ca na ...altfel nu sunt bagati in seama. Bun nu toti baietii sunt la fel, de exemplu daca cauti bine, vei gasi si adolescentu de 13-14 ani care sa puna suflet intr-o relatie. Depinde de la persoana la persoana [parerea mea kiss ].

| Sociopatul a răspuns (pentru qMiruq):

Ai dreptate eu am 13 anii si iubesc o fata fara sa ma gandesc la prostii

| GigiMenta a răspuns:

Depinde de baiat dar este adevarat doar ca nu toti fac asta ci majoritatea.

| WarriorInReserve a răspuns:

Eu am ajuns la concluzia că mai toţi oamenii vor sex. E ceva normal.
Ai ajuns la o concluzie proastă.

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Poi de la o varsta toti se gandesc la asta! dar uni se controleaza iar altii.

| Walve a răspuns:

Baietii de la 14[ceea ce a grav] si pana pe la 25, cand mai prind la minte, gandesc numa` cu ****.

| spekeps44 a răspuns:

Buna. Eu o sa imlinesc 20 de ani si prietena mea 17. Facem sex de 2 ori pe saptamana dar stau cu ea pentru ca o iubesc nu pentru sex. De cand ma stiu vreau o relatie serioasa cu fiecare fata de care imi place dar trebuie sa implice ai sex macar dupa 1 luna de relatie. Nu ma laud la nimeni cu ce am facut.

| alexutz11 a răspuns:

Anonymus12345 cum sa iti spun eu tie baiatul care tine la tine nu vrea numai sex

| anonymus12345 explică (pentru alexutz11):

Nu e vorba despre mine.Tot aud peste tot de copii de 14 ani care fac vrute si nevrute si voiam sa stiu daca sunt singura normala de aici.

| alexutz11 a răspuns:

Mai sunt normal da daca iubesti pe cineva nu trebuie sa te gandesti doar la sex