| Bibiss a întrebat:

Hei TPU. Am urgent nevoie de un sfat al vostru. Era un baiat pe care il placeam enorm. Si am descoperit ca si el pe mine. Acum suntem iubiti, avem 6 zile impreuna. Dar am o problema. Eu inca nu m-am sarutat cu nimeni pana acum (adica cu limba si toate alea). Va rog sa-mi dati 2 sfaturi:
1. Un link, sau ceva, cu care sa invat sa sarut.
2. Niste sfaturi, ce sa fac, pentru ca sarutul sa fie cat mai romantic.
Nu vreau ca iubitul meu sa creada ca sunt o ratata, ca nu m-am sarutat cu nimeni pana la varsta asta. Mentionez ca am 14 ani.
Dau funda celui mai bun raspunss! Celorlalte, le dau un vot. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AMa19 a răspuns:

Buna draguto, asa mi s-a intamplat si mie, sincerca sa fiu imi era si mie teama, dar pe neasteptate, am inchis ochii si m-am lasat in voia sortii si dupa am observat sa a iesit perfect. Degeaba te uiti tu pe tot feluri de site-uri, nu poti invata de acolo cum sa saruti, pentru ca fiecare om saruta in felul lui. Trebuie doar sa iti iei inima in dinti si sa inchizi ochii. Parearea mea. Sper ca te-am putut ajuta. Succes in viata si dragoste :X fundita big grin?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi inainte! kiss, sa nu ma critici dar daca ai 14 ani eu zic sa ramai doar la stadiul de sarut pe obraji si pe buze, peste doi ani treci si la sarutul frantuzesc, nu de altceva dar sarutul frantuzesc trezeste in tine alte nazuinte, iti trezeste fluurasii din stomac, mai bine ai mai lasi sa doarma vreo doi anisori kiss

| pursisimpluAlex a răspuns:

N-ai cum sa inveti dupa site-uri etc pur si simplu trebuie s-o faci si cu timpu inveti( oricum nu e greu nu te speria)

| B0rnC0nfuseed a răspuns:

Pai..Sarutul vine de la sine, lasa`te purtat de valuri.
------> Daca vrei sa iti explic... oke dar vedea ca fiecare om are modul lui de a sarura + ca nimeni nu s`a nascut invtat.
Deci. iti inchizi ochii, de apropii mult de acea persoana, inclini putin capul ( stanga/ dreapta ) iar buzele trebuiesc usor indepartate. acum depinde de sarut, inte; egi? Ii poti cuprinde buzele. intr-un mod mai tandru, sau. poti introduce usor limba. cu miscari lente, circulare.
Nu va fi dificil. o sa vezi cat de usor va fi.
Bafta!
http://www.cumsaorice.ro/articol/Relatii/105/Cum-sa-sarut.html

| lemonyellowcute a răspuns:

Eu cred ca te poti lua dupa acest link:Http://www.google.ro/......tp?/search

| MihailLucky1990 a răspuns:

Sfatul meu ar fi:sa-i spui adevarul prietenului tau sa te ia usor...sunt sigur ca daca te iubeste n-o sa te creada/priveasca ca pe-o ratata...