| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Ce parere aveti despre fetele care nu se protejeaza cand au un contact sexual si raman insarcinate la varste cuprinse intre 12-14 anihappy pentru ca am o prietena.sau mai bine spus colega pentru ca nu ne intelegem bine. care are un copil la 13 ani happy si vrea sa avorteze... voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| cherrybomb a răspuns:

La 13 ani este o varsta foarte frageda pentru o fata sa isi inceapa viata sexuala. la 13 ani esti copil frate, normal o fata ar trebuis afaca sex dupa 17 ani, risca prea multe la 13 ani, in primul rand poate sa faca cancer de col, dar hai sa nu ne gandim la asta sunt atatea boli cu transmitere sexuala, gandeste-te ca e gravida acum cum isi poate privi parintii in ochi si sa le spuna ca e gravida la 13 ani trebuie sa isi traieasca copilaria.va trece prin chinuri drastice cand va face avort, sunt sigura ca dupa ce a facut sex se lauda vai cat de grozava este ea.trist.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părere bună nu am despre ele!
Lipsa de educație, comunicarea slabă cu părinții, anturajul, etc. sunt puncte care determină astfel de greșeli de viață.
Pa, pa.

| superdorex a răspuns:

Pacat ca isi bat joc de tineretea lor, nu gandesc ca sexul la aceasta varsta e un tabu, iar daca o fac o fac neprotejat!

| claus a răspuns:

Sa avorteze si apoi sa si-o traga doar in cur. ah, ce intrebari nebunelor.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da exact asta credeam si eu, dar am vrut sa vad si parerea celorlalti.si e nasol pentru ea, nu vorbeste cu parinti mai deloc, se ascunde, tine multe secrete mie imi este mila de saracul copil pentru ca el nu are nicio vina dar decat sa se nasca si sa nu fie dorit sau sa il dea cine stie unde mai bine face avort.eu una am 14 ani si sincer nu cred ca am vreun gand de a imi incepe viata sexuala uni rad ca nu ai facut sex si pnm dar totusi sa iti strici copilaria cu asemenea lucruri...

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da si nu prea o inteleg a facut sex cu cineva a ramas gravida dar cand am intrebat`o cu cine nu a stiu sa imi raspunda.si vb lu ` cory.(curva de la 13 ani )

| cherrybomb a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Nu e vorba ca e curva, dar ea nu cred ca a vorbit cu mama ei, despre aceste probleme, din asta e mama sa ii spui totul, nu trebuie sa te feresti de ea, nu a invatat-o nimeni, si e si prea naiva

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru cherrybomb):

Da dar chiar daca nu vorbeste cu mama ei...ea comunica mult cu tatal ei. spune ca de maicasa ii este frica, stiu ca nu am dat prea multe detalii cand am publicat intrebare happy

| cherrybomb a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

E mai bine sa ii sp mamei. si e problema ei laughing daca a cautat... la 13 ani.
si bvhappy esti o fata cuminte si cu capul pe umeri.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru cherrybomb):

Poi da nu am chef sa fac sex de acum si dupa aia sa ma trezesc ca am vreo boala nu stiu de care.sau ca mi se intampla la fel ca lu fata asta sau alte chestii ...pentru ca vb ta normal o fata cu capul pe umeri face sex de pe la 17 ani pentru ca atunci are si organismul format happy

| kittyshor a răspuns:

ea nu-i foarte vinovata, pentru ca e o copila.singura vina a ei este ca trebuie sa se informeze mai intai.stie ca doar prin sex vine barza, asa ca nu trebuia sa miste nimic pana sa fie bine informata.marea parte din vina e baiatul,care probabil a fost mai mare ca ea.el cu siguranta stia de protectie, si daca stia ca nu se stie controla incat sa nu lase in ea, trebuia sa se protejeze...totusi fetele astea sunt tare naive, oricum, isi asuma un risc foarte mare...majoritatea accepta sa fie banci de sperma pentru baieti.bravo lor. jalnic

| Corinnààà a răspuns:

I-a trebuit un morcov in cur de pe la varsta asta? Apai sa pastreze copchilu' si sa ii spuna lu' ma-sa. Mai bine moare ea decat fiinta care nu vrea sa o nasca. a da scuze am deraiat de la intrebarea ta.Curva. happy

| Corinnààà a răspuns:

Ei nah sa zicem ca ala ar fi viitorul ei happy Este si normal(pentru ea, acest caz) sa nu vorbeasca cu ma-sa ca o lua Satan la bataie cu parul.