| Idkidk a întrebat:

Ce părere aveţi despre această generaţie? În care fetele de 14 ani, merg în dormitor deja, care rămân însărcinate la 16 ani?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ar conta parerea. Nu schimba nimic.

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Da, ai dreptate.

33 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nici cu generatia de au 20 de ani nu imi e rusine, am cunosttinte destule care ba se drogheaza, ba frecventeaza des cluburile si in casa abia au o masa pe care sa puna de mancare si un pat, ori un tv vai de el.In loc sa isi faca si ei un rost, o casa, sa o aranjeze, prefera sa se lafaie cu poze pe fb cu checkin-uri prin diferite locuri de fite. Daca te duci la ei acasa, zici ca ai nimerit in evu mediu. Oricum, toate bune si frumoase nu exista paduri fara uscaciuni. Poti avea si 16 ani, si gandi matur, si 25 si 30 si degeaba.

| RAY a răspuns:

Ca inainte nu faceam asta de frica simplu, democratie strica la popoarele asta tip oaie gen Romania timp de 25 de ani au luat-o razna, nu sunt rasist spun adevarul e nevoie de un lup ca de nu astia o iau razna

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma ingrijoreaza mai mult idiotii care generalizeaza dupa subiecte de la Acces direct, Iubiri secrete, Maruta, Stirile de la 5 rubrica Vaslui, Tony Propti-mi-as, etc.
Fetele de 14 ani pot fi educate, sau needucate. Daca imi prezinti alea needucate, inteleg ca faci parte dintr-o 'comunitate' mai needucata. Fetele cu care umblam eu la 16 ani, nu-s gravide nici acum, la 20+. Si nici cei 'din urma' nu imi par mai stricati, totul tine de 'peisajul' pe care il ai tu in jur. Te sfatuiesc sa pleci de acolo.

| T0T a răspuns:

Nu am o părere. Dacă asta e ceea ce vor, mă bucur pentru ele.

| OldSoul a răspuns:

E dusa rau, dar rau de tot nu doar asa...

| RainmakerX a răspuns:

Ce parere sa am?
Exista si exceptii *asta spune totul*

Mereu au existat si bune dar si rele. Asta-i viata. happy

| Idkidk explică (pentru RainmakerX):

Da. laughing Soarta şi destinul!

| RainmakerX a răspuns (pentru Idkidk):

Eu tin sa cred ca destinul se poate schimba happy

| Idkidk explică (pentru RainmakerX):

Cool!

| syd2 a răspuns:

Face"m" parte din ea, deocamdata.

| Sociopat a răspuns:

Da, ok. Esti speciala ca tu nu esti ca restul adolescentelor. Ok.

| UnBroken2016 a răspuns:

Stiu ca va este ciuda pe ei ca nu ati facut sex, toata lumea stie laughing.

| ShaOfHatred a răspuns:

Sti ce ma amuza? Saptamana tracuta, s-o aflat ca doua fete de 16 ani de la mine din liceu o ramas insarcinate.
O generatie de viitor, sunt sigur ca o sa evoluam foarte mult.

| Idkidk explică (pentru ShaOfHatred):

Da, eu am o prietenă, de 16 ani, care are copil. Bine, e prietenă de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În locul lamentărilor astea cu "vai, generația asta e așa" ar fi mai utile idei despre cum ar putea fi îmbunătățită, dacă nu cea de acum, cea viitoare.

Și ce să zic despre asta? multe ajung din încrederi prostești, necunoștiință de cauză, lipsa banilor, violuri, înțelegeri între familii etc.
De parcă n-ar fi problemele astea de la începutul lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma incanta.

| Otto2014 a răspuns:

O generatie infecta, chiar nu-mi place sa fac parte din ea.

| Idkidk explică (pentru Otto2014):

happy Da.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Otto2014):

Ai dreptate, o generatie infecta si eu care am 15 ani si sunt baiat spun asta.

| Idkidk explică (pentru Doarunaltutilizator):

Eu am 16 ani şi n-am fost în dormitor( în sensul ăla, nu cel de dormit.)

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

E bine ca nu lucruri de genul asta se fac la varste mai inaintate de aia se discuta despre orele de sex din scoli.

| Idkidk explică (pentru Doarunaltutilizator):

Da, la peste 18 ani.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

De acord la peste 18 ani e indicat poate e mult pentru tine dar nu poti face totul imediat e o chestiune de timp.

| Otto2014 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Eu am 13 ani, si spun asta...

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Otto2014):

E bine ca nu este ca generatia de acum si multi inainte.

| Otto2014 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Mersi,si tie!

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Otto2014):

Mersi.

| whatevernvm a răspuns (pentru Idkidk):

Daca nu ne spuneai, nu am fi crezut

| Idkidk explică (pentru whatevernvm):

laughing Ăhă.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Nu e vina fetelor! E problema de educaţie, de informare, cu cât se interzice un lucru cu atât devine mai tentant. Cât despre sarcinile nedorite, lipsa educaţiei sexuale îşi spune cuvântul!

| KnowEverything a răspuns:

Mereu a fost asa. Raspunsul e ca pe vremuri nu se mediatiza. Cati dintre strabunici nostri nu au avut cate 5 copii, din care 7 mureau la varste fragede, facuti pe la 16-17 ani? happy (sper sa intelegi ironia si idea )

| GabrielICG a răspuns:

E o generatie altfel happy