| anyry a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care raman insarcinate pe la 15-16 ani?

19 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sunt grabite sa dea piept cu greul. Nu-mi fac o parere despre ce au facut pana atunci, imi fac una pentru ceea ce fac dupa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
despre fete..hmm
cedeaza mult prea usor/isi incep viata sexuala mult prea devreme si responsabili sunt direct parintii lorstraight face
lipseste cu desavarsire orele de consultanta sexuala gratuita/orele de dirigintie/cabinete in licee cu sexologi/psihologi etc..numeni nu se implica/nimeni n u ia atitudine..in special parintii.dar daca un elev este batur de un cadru didactic/violat..stie toate presa si tot mapamondulstraight face
O seara bunahappy

| mgtow a răspuns:

Sant fleasca alea.

| mona a răspuns:

In afara ca isi distrug copilaria ce parere mai pot sa am...

| William a răspuns:

Nu am nimic impotriva lor, dar sa nu se astepte sa fie tratate altfel decat celelalte fete de varsta lor care nu au copii.

| Wehrmacht a răspuns:

Mi se rupe de ele.

| RAY a răspuns:

De vina nu sunt ele si tara asta, saracia, lipsa educatiei, ce educatie sa dea un parinte care lucra 12 sau 16 ore, scoala trebia sa educa nu sa predea materi aiurea fara rost ca latina, te trezesti la 16 ani cu 12 clase fara meserie, educatie, te agata un baiat si faci sex da toata vina cade pe fete asta e misogism, de ce nu baieti ca doar nu ramas singure gravide, daca ar fi educatie, o viata mai buna ar fi mai bine

| OnuOnulică a răspuns:

Nu una bună...sincer îmi pare rău de ele o să regrete mai târziu.

| anonimg a răspuns:

Nu am nici o parere despre ele; ci despre parintii lor. Si animalele din padure isi invata puii cum sa se descurce in viata -dar parintii pe copii lor nici atat.

| Felys a răspuns:

Pacat de ele, vor suferii toata viata pentru greselile facute la tinerete

| drogh a răspuns:

Nu stiu unde-si lasa capul fetele astea care raman insarcinate la varsta de 15-16 ani. Daca tot vor sa aiba parte de o aventura, atunci sa se protejeze, ca, pentru 5 minute de placere o sa sufere 9 luni incontinuu si toata copilaria lor este stricata. In general fetele astea sunt scapate de sub control si nu au educatia necesara!

| andrei1237 a răspuns:

Viata lor este praf si oarecum educatia lasata de la parinti.

| MiruD a răspuns:

Le compatimesc, pentru ca nu si-au primit educatia corecta de la parinti. Si asta duce la vieti distruse, in conditiile in care, respectiva nu isi doreste acel copil.

| hummmer a răspuns:

Eşti în categoria asta? Dacă da, Sper doar să nu-l abandonezi în vreun wc sau canal. Dacă nu, felicitări.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Zdrente si/sau ciori.

| SpeșălGirl a răspuns:

Si ele dar si 'taticii' sunt niste distrusi.Chiar nu inteleg.Sunt de acord, ca scoala ar trebui sa ne educe si sa nu ne mai fie predate tot felul de tampenii care n-au nici un rost, insa avem si noi creier, il putem folosi.De ecemplu, nu trebuie sa-ti zica cineva sa nu te dai cu capul de pereti.Esti om, gandesti, ca nu ar fi bine, ca te-ai lovi, etc.Nu trebuie sa-ti explice cineva de ce nu e bine.Romania a ajuns foarte jos, sincer, in 2-3 ani tara asta o sa ajunga praf.Parintii care lucreaaza 12 ore,ar trebui sa isi dea seama ca in acel interval de timp copiii lor pot sa dea foc la casa, asa ca trebuie sa dai o educatie corecta copiilor de cand sunt mici. Fara batai, certuri, injuraturi, IN NICI UN CAZ. Faci ce este bine si copilul te urmeaza.Acesti copii au luat-o razna ca la varsta asta sa ajunga sa faca asa ceva.

| iuly92 a răspuns:

Dupa parerea mea, copiii vin la timpul lor.Responsabilitatile cresc, se duc pe apa copilaria si adolescenta! A fi mama e un sentiment unic, frumos.
Toate la timpul lor!

| saady a răspuns:

Asta e rezultatul lipsei educatiei parintilor si nu in ultimul rand lipsa de respect fata de ele insele.

| JerryCo12 a răspuns:

Ca si-au distrus viata...