| Duutsie a întrebat:

Hei TPU! Cunosc un baiat din liceu, saptamana trecuta mi-a dat niste like-uri si comentarii la pozele de pe contul meu. Dupa cateva zile, mi-a cerut si id-ul. In schimb, pe mess niciodata nu vorbim mare lucru, decat de vreo doua ori a fost el primul care a deschis conversatia. Nu stiu de ce am senzatia ca il deranjeaza ca sunt mai mica decat el cu un an si cateva luni, pentru ca de cand i-am spus varsta mea, parca nu a mai fost asa interesat. As vrea sa ma intalnesc intr-o zi si fata in fata cu el, chiar daca din liceu ne stim doar din vedere. Eu il plac, dar nu stiu daca este reciproc. Voi ce spuneti?

4 răspunsuri:
| adriang95 a răspuns:

Ok, daca varsta aia de pe profil e reala, atunci ai avut o copilarie frumoasa (ca mine, de altfel), in care nu ai fost influentata de calculator, internet, media.
Sincer, tie ti se pare normal ca un copil de 12 ani sa isi inceapa viata sexuala? Pentru ca mie nu mi se pare in primul rand pentru ca nu ai cu ce, practic (abia intri in pubertate, ce dracu), iar in al doilea rand, ce mama lui de futai simti?
Sau, scuza-ma, tu te-ai *** cu un pusti de 12 ani?

Intrebarile lor sunt mai tampite pe zi ce trece... Eu consider ca la 12 ani (deci dupa 4-5 ani de scoala) poti sa scrii corect gramatical (ok, nu ma astept sa stii sa legi idei precum un licean, dar nici sa pui cratima unde iti tuna, sau sa faci un dezacord de sa planga Elena Basescu)
Ok. Sa presupunem ca vine o fata si intreaba ca "X mi-a pus mana pe fund... oare ma place?", tu stii ca ea asteapta un raspuns pozitiv, nu? Si totusi nu e normal sa ii spui ca "X este un disperat sexual si a facut-o doar ca sa se simta el bine"?

De ajutat ajut oamenii care merita, care se exprima cat de cat, care chiar au o problema, nu orice disperat, orice copil (imi permit sa spun asta, pentru ca eu am stiut cand sa pun punct copilariei) care vede un film porno si vrea si el sau vede un serial lacrimogen si gata, stie ce-i aia iubire.

| Duutsie explică (pentru adriang95):

Scuza-ma tu pe mine. Am postat o intrebare in urma careia asteptam niste sfaturi. Si de unde ti-a venit ca am 12 ani? raised eyebrows Multumesc pentru raspuns, data viitoare nu te mai obosi! happy

| Duutsie explică (pentru Duutsie):

Si in al doilea rand nu a vorbit nimeni de viata sexuala. Daca asta ai tu in cap, atunci du-te si sfatuieste-i pe altii. Am postat aici intrebarea pentru ca este categoria cea mai citita.

| LostInBubble a răspuns:

Poate vrea sa mai scrii si tu prima. Vorbeste cu el si dovedeste-i ca esti ok si daca esti mai mica. happy