| Danniiii a întrebat:

Daca ai facut sex neprotejat de mai multe ori (aproximativ de 9 luni) fara ejaculare interna si nu ai ramas gravida inseamna ca poti fi infertila?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz NU se poate afirma asa ceva. Foarte multe cupluri folosesc aceasta metoda de protectie a ''coitului intrerupt'' care in cazul unui ciclu menstrual regulat si in cazul unui barbat care reuseste sa isi retina perfect ejacularea, functioneaza ''perfect'' chiar si ani de zile. Se poate considera ca ar putea sa existe o afectiune de infertilitate a unuia sau a ambilor parteneri de sex sau de viata, numai in cazul in care NU apare o sarcina in urma intretinerii de contacte sexuale cu ejacularea spermei IN vagin care au fost intretinute pe parcursul unui an de zile. In concluzie in cazul vostru nu poate fi vorba de asa ceva din moment ce ati intretinut mereu sex care a fost ....protejat. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, mai degrabă norocoasă.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă în 9 luni nu a ejaculat în tine, de la ce vrei sa ramai gravidă. Deci, în situația prezentata de tine nu poți spune ca ești infertile. Faceți sex, lasă-l sa ejaculeze în tine de mai multe ori și dacă nu ramai gravidă, atunci poți sa tragi concluzia ca ești infertila.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu are legatura sexul neprotejat fara ejaculare cu infertilitatea. N ai cum sa ti dai seama de asa ceva cat timp n ai incercat fara protectie o perioada de timp. E doar o presupunere.

| Raniaa a răspuns:

Dacă ați făcut sex neprotejat, fără ejaculare internă...cum ai vrea să rămână însărcinată?! Prin telepatie? rolling eyes

| Marvinmiau a răspuns:

Nu,daca ai ciclu menstrual nu esti infertila, si daca nu a ejaculat in tine normal ca nu se poatr forma sarcina.