| Pyskiss a întrebat:

Daca m-am comportat urat, adica am strigat odata la prietena mea, ca am vazut o convorbire pe mess cum a vorbit cu un alt baiat care cica ii prieten bun cu ea, si mi-a zis ca a vorbit n gluma.Si acum mi-a trimis mesaj ca eu nu pot sa imi perimt sa strig la ea. dar totusi atunci eram foarte nervos. si nu stiu ce ma apucat. ea a propus sa ne despartim ca nu ne potrivim, ca ne certam mai des.recunosc ca e si vina mea dar se poate intoarce:S la mine? sau nu mai merita sa-mi fac sperante? sau cum pot sa o fac sa regrete ce ar trebui sa fac. ca acum e suparata sau nervoasa pe mine.

Răspuns Câştigător
| axll a răspuns:

Nu a vorbit in gluma. si nu o lasa pe ea sa fie barbatul! fii tu barbat! fruntea sus si las-o sa te caute. nu o cauta tu. daca nu te cauta inseamna ca vroia de ceva timp sa se desparta de tine si asta e. next. daca te cauta, nu mai fii asa dulce cu ea. impaca-te cu ea dar fii putin distant. impune-ti punctul de vedere, fii barbat! asta nu inseamna sa tipi, sa urli. ii vorbesti incet, aduci argumente pentru tot ce spui si atat.

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Tu ai gresit si tot tu vrei sa o faci pe ea sa regrete?!chatterbox Cred ca ar trebui sa o lasi mai moale. In loc sa cauti sa te justifici zicand ca erai nervos, ar trebui sa ii ceri iertare, sa ii promiti ca nu o sa se mai repete si sa te ti de cuvant. Normal ca nu poti sa iti permiti sa strigi la ea, la fel cum nici ea nu isi poate permite sa strige la tine. Sunteti iubiti, deci ar trebui sa va respectati reciproc.
Incearca sa o convingi sa te ierte. Nu iti garantez ca o sa reusesti, dar merita sa incerci daca inca o mai iubesti. Daca nu merge, asta e. Pe viitor sa lasi nervii deoparte!

| axll a răspuns (pentru DeeaMarry):

El sa isi ceara iertare? adica...ea il vorbeste de rau fata de un prieten de-al ei si el sa isi ceara iertare? tot ce il sfatuiesc sa spuna e: "imi pare rau ca am ridicat vocea la tine. atat! nimic mai mult. nu sa se lase calcat in picioare de ea pentru ca dupa cum a zis el, ea l-a barfit. daca a fost atat de fleata incat sa se lase prinsa ea ar trebui sa suporte consecintele. sunt sigur ca nici tu nu ai reactiona prea frumos daca ai vedea o convorbire de-a prietenului tau, in care te barfeste pe tine unei amice de-a lui. imi dai dreptate?

| DeeaMarry a răspuns (pentru axll):

Stai putin. Eu am inteles doar ca Pyskiss a vazut o discutie pe mess intre iubita lui si un tip, de asta a tipat la ea, iar ea a pretextat ca tipul respectiv ii e prieten bun. Nu am prea inteles faza cu "a vorbit in gluma cu el". El nu a spus in intrebare ca prietena l-a barfit, mi se parea normal sa precizeze asta. Acum am observat ca a spus intr-un raspuns. In cazul asta ii dau dreptate, intr-o oarecare masura. Au gresit amandoi, dar mai ales ea. Ar trebui sa isi ceara scuze reciproc, insa daca ea nu vrea, nu prea vad o cale de impacare. Nu mi se pare corect sa isi ceara scuze doar el si sa tot incerce sa o impace...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Așa i ți trebuie dacă te porti ca un măgar cu ea, cine te pune să strigi ca un dement la ea?

| Pyskiss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am strigat odata, adica n utare da mno, am zis asa : Da de ce mai barfit pe mine! atat...

| hideaway a răspuns:

Fă-o geloasă. Mereu a funcționat.

| LuisAGreEn a răspuns:

Immmthinking Eu zic daca era fata de treaba si chiar tinea la tine te ierta ea intr-un fel si tu atunci trebuia sa ii spui ca ai strigat la ea pentru ca ti la ea mult si ca o iubesti:d.Intreaba-i si pe prietenii ei ce mai zice ea de tine. Oricum cred ca nu o sa mai ai o sansa, dar niciodata nu se stie!happy