| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU.(DAU FUNDA)Va rog sa cititi tot si sa ma sfatuiti, va multumesc mult! Haideti sa va mai spun ceva despre ce mi-a facut iubitul meu chiar aseara si sper sa vada si cei care considera ca nu as proceda bine daca m-as desparti de el din cauza lucrurilor pe care le-a facut si din cauza zecilor de poze cu fostele singure si cu mine nici macar una.Ieri mi-a zis ca ne intalnim, pe la 7 am vorbit cu el si i-am zis sa vina pe la 8 la intalnire si mi-a zis " stii imi e lene,imi e si somn" si i-am zis sa ramana sa doarma si ne vedem in alta zi,atunci mi-a zis ca-si da cuvantul ca el numai vine (aseara)la mine si n-a venit, l-am asteptat ca o persoana care iubeste crezand ca nu e mai important orgoliul, la 2 i-am trimis un mesaj frumos prin care i-am zis cat de greu si dureros este sa-ti astepti persoana iubita cu ochii plini de lacrimi,iar ea nu mai vine,si la sfarsit i-am zis ca ne despartim pentru ca numai suport si el mi-a zis ca spun niste lucruri pe care nu le cred si care dor. Serios? Pai dupa mesajul ala ar fi putut veni la mine sa ma vada,sa treaca peste orgoliu,si ce lucruri? Ca isi bate joc de mine? Da! Am zis asta,pe el nu-l doare, el e obisnuit sa schimbe fetele mai rau ca pe sosete, sa aiba aventuri.Ce credeti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LovelyMan a răspuns:

Cred ca intr-un final ai procedat cum trebuia de la inceput. Mai ales ca ai zis ca: "el e obisnuit sa schimbe fetele mai rau ca pe sosete, sa aiba aventuri". Este clar ca nu da doi lei pe tine.

E dureros, dar e mai bine asa, sa tragi de un om care nu are niciun gang vizavi de tine si de persoana ta. O sa treaca durerea si intr-un final iti vei gasi pe cineva care te va merita si care te va iubi cu adevarat.

Toate trec in viata, pana ca si viata...asa ca nu merita nimic si nimeni pe lume sa fii trista.

Iti doresc tot binele! ^^

11 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Cred ca esti cam fraiera, si te tii dupa el prea mult.se vede ca nu e serios.nu stiu de ce astepti sa-ti spuna 50 de insi acelasi lucru.e clar ca doar tu simti ceva pentru el

| unknøwn a răspuns:

Părerea mea e că tu iei prea în serios nişte lucruri pe care evident că el le vede doar ca pe o joacă.
Ai nimerit şi momentul, şi persoana nepotrivite pentru a implica sentimente.

Răspuns utilizator avertizat
| Skilline2012 a răspuns:

Si normal ca acum incep toate... "vaaai, nu te merita", frate, nu va dati seama ca baietilor li s-a luat de fete trase la xerox si se plictisesc repede? Toate credeti ca sunteti speciale. Sunteti speciale ca o piatra.

| anonimus321 a răspuns (pentru Skilline2012):

Iarta-ma,dar eu nu sunt ca celelalte si el a vazut asta!

| Skilline2012 a răspuns (pentru anonimus321):

Atata timp cat ai inceput sa plangi dupa el, sa-l mai astepti, ba da esti. Fiti mai indiferente si orgolioase, veti fii mult mai placutewinking

| SebastianCMT a răspuns:

Ai procedat ok. Atata timp cat el nu pune suflet si nu prea ii pasa si tu ar trebui sa faci ca si el. Mai bine va vedeti intr-o zii si discutati mai detaliat.

| dinhoo a răspuns:

Inseamna ca nu te merita. Nu-i ma da nici un mesaj. Lasa-l in pace.

| AndutzaTa a răspuns:

Asa sunt toti baietii si eu am trecut prin asta mereu si totusi as putea sa-ti dau mii de sfaturi, dar stii ceva, conteaza ce simti tu... daca vrei sa te desparti de el desi stii ca vei suferi si vei plange, dar oricum el nu se va schimba fa-o, tu il cunosti cel mai bine. Daca crezi ca relatia voastra merita, ca ai investit sentimente si sperante si ca vei putea lupta incontinoare atunci iti urez "Noroc". Dar inainte de a lua o decizie gandeste-te ca nu e bine sa suferi nici macar atunci cand iubesti...pentru ca cineva care iubeste nu trebuie sa planga ci sa rada si sa fie fericit\a, deci alegerea iti apartine, dar tine minte sfatul meu:nimeni nu merita sa plangi pentru el! Succes!

| Awesom a răspuns (pentru AndutzaTa):

Te rog nu mai generaliza.Nu toti sunt asa. Daca 2, 3 sau 5 te-au dezamagit pe tine, nu inseamna ca si ceilalti marea majoritate sunt la fel.

| tomelul2014 a răspuns:

Da, probabil ai procedat cel mai bine, altceva nu prea cred ca ai putea face.
Si sa nu stai cu gandu la el, are balta peste! Funda?