| kendall a întrebat:

De ceva vreme ma inteleg foarte bine cu un coleg si am senzatia ca ii place de mine: tot timpul daca sunt suparata vine la mine sa ma consoleze,mi-a spus ca sunt cea mai buna prietena a lui, mi-a spus ca sunt cea mai draguta fata din clasa etc. Prietenele mele imi spun ca lui sigur ii place de mine, insa eu nu as vrea acest lucru deoarece sunt intr-o relatie de lunga durata, el stie acest lucru, prin urmare este constient ca nu pot fi cu el mai ales ca imi iubesc foarte mult prietenul.
Cum sa fac sa aflu daca ii place de mine? Eu l-am intrebat daca ii place si el mi-a spus ca doar ca si pe o prietena... uneori am senzatia ca face anumite gesturi care ii tradeaza raspunsul.
Voi ce parere aveti? Funditaa!

Răspuns Câştigător
| vlad255 a răspuns:

Eu cred ca simte putin ceva pentru tine dar nu cred ca te iubeste. poate vrea sa te faca sa te simti mai binein pielea ta sau pur si simplu e un gentalman sau sunteti prieteni foarte apropiati dar mai intreaba-l si spune-i sa nu mai iti faca avansuri. sper ca esti multumita de raspuns

4 răspunsuri:
| Blaji a răspuns:

100% te place. ca sa scapi de el trebuie doar sa il ignori. si sigur il indepartezi

| kendall explică (pentru Blaji):

Sincer m-am gandit sa-l ignor, insa e destul de greu avand in vedere ca sunt prietena buna cu el...nu as vrea sa-l ranesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. ii place de tine si asta e clar;
2. ce face el e ok si mai mult oricum nu poate sa faca, cat timp tu esti cu cineva. Poate i-a dat si lui altcineva un sfat si i-a spus sa aiba rabdare si sa nu insiste la tine;
3. daca ai pe cineva, nu ar trebui sa te gandesti la el, altfel, da-i papucii actualului si vezi ce-i poate pielea astuia.

| StefanParvuletu1990 a răspuns:

Mai nu ignora spune-i ca ar fi o oportunitate daca nu ai fi intro relatie si crede-ma baietilor nu le place sa le spui ca nu vrei sa fi cu ei pentru ca ei vor sa stie de ce nu-i asa ca, daca ti-ar placea de cineva si la intreba vrei sa fi cu mine tiar spune nu te-ai spuara