| ciufuliiciii a întrebat:

Hei TPU, de curand un baiat din scoala s-a bagat in seama cu mine, am inceput sa vorbim mai des saptamna aceasta, si am ajuns la discutii de genul: fosti iubiti, cine a fost "primul " si chestii din astea, apoi mi-a tot spus ca vrea sa ma cunosca, dar insista sa-i povestesc de primul... Acum ce sa cred ca ar vrea ceva cu mine, va dati seama la ce ma refer, adica imi spunea ca sa merg la el sa vedem un film... si nu cred ca intentiile lui era doar sa vedem un film. ma rog, eu vreau sa fiu prietena cu el, dar nu vreau sa inteleaga ca-l plac sau ca vreau sa fiu cu el, deci ce trebuie sa fac fara sa-i spun direct chestia asta. ma gandeam sa ma combin cu altcineva, poate asa nu o sa-si mai doreasca nimic.

7 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Vezi sa nu ajungi in patul lui si apoi sa iti dea papucii. Fii mai inteligenta decat el!

| mona a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna sa mergi la el sa vedeti un film daca abia l-ai cunoscut pentru ca nu sti ce intentii are

| onasis1961 a răspuns:

Păi aşa grăbit este? Într-o săptămână vrea direct tăvăleală? Ai zis că te-a întrebat de primul! Care primul :iubit sau cu care ai făcut-o prima dată? Nu este prea indiscret! Dăi PĂPUCII! Să fii iubită maxim!

| ciufuliiciii explică (pentru onasis1961):

Nu sunt cu el, ca sa-i dau papucii, tocmai asta e nu pot sa spun nimic pentru ca nu suntem impreuna si la faza aia nu stiu ce a vrut sa zica, dar oricum stai linistit ca nu sunt atat de proasta incat sa cred in vrajelile lui ieftine

| Awesom a răspuns:

Pai draguta intre un baiat si o fata nu exista prietenie.Eu cred ca baiatul asta daca te-a invitat la el "sa vedeti un film"as zice ca el vrea sa-i incalzesti patul cateva nopti si apoi sa te paraseasca fara regrete. Spune-i ca nu poti fi mai mult decat amici cu el.Inchide-i usa pur si simplu.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu vrei sa i spui direct. Adevarul doare dar doare poate mai putin. Iti sugerez sa i spui mai bine.

| ciufuliiciii explică:

Sa nu credeti ca sunt la scoala generala, de fapt sunt la liceu, dar din obisnuinta ii spun "scoala " happy