| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU,e mai complicat, o sa incep cu inceputul.Sunt cu cineva de ceva timp,dar inainte de el era un tip de care imi placea foarte mult, dar el nu simtea la fel pentru mine.Acum,ma cauta si imi spune ca ii pare rau si etc.Am fost in oras si i-am zis sa vina afara 5 minute sa vorbim,a venit am vorbit si la un moment dat imi zice sa-l sarut,am refuzat si am zis ca eu nu-mi insel iubitul. L-am pupat pe obraz...E un gest de care ar trebui sa ma simt vinovata? Nu mai simt nimic pentru el, sunt indragostita de tipul cu care sunt acum.

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Orice iti spune constiinta sa faci.
de multe ori te impinge sa faci lucruri care dupa spui :ce prost am fost.in tot te simti mai bine ca l-ai facut
in ceea ce priveste relatiile, chiar daca risti o cearta monstru cu el, poate va realiza ca poate avea incredere in tine a de fiecare data cand vei gresi ii vei spune si ca iti vei cere iertare pentru fapt.iar asta pune baza unei relatii foarte frumoase, fara certuri, fara stres.succes florina

7 răspunsuri:
| stark47 a răspuns:

Tipul pe care l-ai sarutat pe obraz are acum un avantaj deoarece acest gen ii poate spune ca tu inca simti ceva pentru el si poti fi sigura ca ma exploata latura aceea ca sa te obtina.cea mai buna metoda consider e ca dupa ce ii vei explica faptul ca tu nu simti nimic pentru el(neamestecand relatia in care esti implicata), e sa-l eviti pe cat posibil.probabil baiatul este in cautare de o prietena si si-a amintit ca tu l-ai placut la un moment dat, iar acum isi incearca norocul. daca va vedea ca nu esti asa de usor de obtinut va ceda.pe viitor nu ii mai da chestii de care sa se lege in a te convinge sa fii cu el(gen pupici sau altele)

| Florinapopica a răspuns (pentru stark47):

Ar trebui sa ma simt vinovata? Sau asta inseamna ca l-am "inselat" intr-un fel pe prietenul meu?

| stark47 a răspuns (pentru Florinapopica):

Nu cred ca ar trebui sa te simti vinovta insa ar trebui sa ii spui despre chestia sta pe un ton cat mai calm ca sa nu afle din alta parte si apoi sa spuna ca ai avut ceva de ascuns fata de el.

| Florinapopica a răspuns (pentru stark47):

El e super mega ultra giga hecta gelos. Daca i-as spune ar zice ca am ceva sigur cu tipul ala. Il cunosc prea bine si stiu cine e el. Nu ar intelege ca tipul ala e doar in "buddy zone"...

| stark47 a răspuns (pentru Florinapopica):

Uite,exloateaza faptul ca el e gelos cu o fraza de genul "mai, dar, daca faceam ceva iti mai spuneam? taceam ca proasta ca stiam ca te superi, insa tin prea mult la tine ca sa te mint sau sa iti ascund.nu pot sa te insel."nu copia si tu mots-a-mots ce am spus eu, insa ideea de baza cam asta e.cu toate ca e gelos,insa si gelozia e forma de afectiune. daca nu ar tine la tine,nu ar avea de ce anume sa fie gelos in primul rand.
iar tu, stiind ce fel de reactie va avea, de ce te-ai mai intalniti cu X?
daca ti la prietenul tau, evita situatii in care il poti pierde sau din care ar putea iesi certuri monstru, pricepi?

| Florinapopica a răspuns (pentru stark47):

Da,ma simt foarte vinovata si imi pare rau de ce am facut. Stiu ca ce am facut nu inseamna ca l-am inselat, dar tot nu ma simt eu bine. De spus nu cred ca e o idee buna dar incerc.

| stark47 a răspuns (pentru Florinapopica):

Orice iti spune constiinta sa faci.
de multe ori te impinge sa faci lucruri care dupa spui :ce prost am fost.in tot te simti mai bine ca l-ai facut
in ceea ce priveste relatiile, chiar daca risti o cearta monstru cu el, poate va realiza ca poate avea incredere in tine a de fiecare data cand vei gresi ii vei spune si ca iti vei cere iertare pentru fapt.iar asta pune baza unei relatii foarte frumoase, fara certuri, fara stres.succes florina

| radioactive00 a răspuns:

Erm, nu cred, dar pentru a scăpa de orice vinovatie pe care o simti, fi sincera cu iubitul tău si povesteste-i ce s-a întâmplat. Sunt sigura ca te iubeste si va intelege.