| JessTess a întrebat:

Hei TPU! Eu ma masturbez de la vreo 13 ani cu degetul, capul de la dus etc. Stiu ca nu a fost bine ce am facut... Ideea e ca acum am iubit si acesta vrea sa facem sex. Nu am mai avut contact sexual pana acum. Mai sunt sau nu virgina? Daca nu mai sunt virgina se vede si cum isi da seama?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideea este ca iubitul tau vrea sa faca puscarie cu siguranta, fiindca este interzis sexual cu fetite mici, sub 16 ani.

| mihai69 a răspuns:

Unde scrie că nu e bine ce ai făcut? Dimpotrivă, e chiar foarte bine. Și poți (și sigur că o) să o faci și în continuare.
Virgină ești până intră un penis în vaginul tău.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu ai cum sa îți dai seama, virginitatea nu exista.
Și da, asa numim noi persoanele care nu și au început viata sexuala, dar practic sunt persoane care se nasc fără himen, care posibil și după primul act sexual sa nu se rupă, când faci spagatul, orice sport etc.
Și din moment ce ai 0 experienta sexuala ca nu ai făcut o cu nimeni nu poți spune ca nu ești virgina.

| GeorgeCazan a răspuns:

Dacă nu te-a atins nici un penis până acum, ești virgină.
Tu întrebi dacă te-ai deflorat cu degetul sau cu para se duș, adică dacă mai ai himenul intact. Noi nu avem de unde să știm acest lucru. Răspunsul e la tine.

| JessTess explică (pentru GeorgeCazan):

Pai si cum imi dau seama?

| GeorgeCazan a răspuns (pentru JessTess):

Nașpa ca nu îți cunoști corpul. Himenul e o "pieliță" care o parte a deschizăturii vagonului.
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Himen

| Konstantinos99 a răspuns:

Esti virgina, virginitatea consta in curatia ta sufleteasca si lipsa sexului cu un partener, in cazul tau. Poti sa fi sincera cu baiatul, ca sa iti inteleaga situatia si daca este dispus sa o si accepte, pentru ca va constata diferente mari dintre trupul tau si al lui sau intre ce a mai vazut si ce ai tu(daca are experienta anterioara). Foarte bine ca constientizezi problema din spatele masturbarii, dar te indemn sa te mai gandesti si la sex, oare chiar nu e daunator mai ales ca nu mai e vorba doar de tine? Daca masturbarea e un pacat al tau personal si ti distrugi singura sistemul nervos(incepi sa tremuri), eu zic ca implicarea sexuala va fi mult mai grava, pentru ca vei afecta si pe altul, sau el pe tine in cazul unei despartiri.Stiu ca nu iti place parearea mea, dar nu oferi baiatului sex decat dupa ce merge la cununia civila si religioasa, dupa ce va cunoasteti neamuriile, si va jurati iubire etena in fata tuturor. Si nu iti fa griji, nu vei mai simti nevoia de a te masturba daca vei ramane din iubire sufelteasca adevarata pentru el, efectiv va luati in brati, va giugiuliti, o sa te tot gandesti la el si el la tine.(cel putin asa ar trebui) si vei ajunge la momentul superb
Succes!

| Bingoo a răspuns:

Inca esti virgina, nu te ai dezverginat singura, te ai masturbat ....crede ma, daca erai dezverginata in momentul acela simteai direre curgea sange iti dadeai seama...