| anonim_4396 a întrebat:

fetelor, voi cum le-ati spus parintilot vostri ca aveti prieteen(iubit)? cum au reactionat? v-au lasat? (la varsta de 15-16 ani)

13 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu l-am adus acasă şi a fost ok, pentru că l-a cunoscut tata.

| Oana92 a răspuns:

happy Eu aveam aproape 18 ani cand le-am spus de acea relatie si au reactionat foarte ok, imediat si-au dorit sa il cunoasca, s-au inteles foarte bine. Sora mea avea vreo 14 ani cand le-a zis de relatia ei de atunci si din nou au reactionat ok, nu au comentat nimic, nu i-au interzis nimic.

| Teardrop a răspuns:

Cum adică că?
Îmi vine să-mi dau palme când văd...
Păi îi spui unui străin, şi nu-i spui mamei?
Ce dracu?
Sunt subiecte care trebuie discutate doar cu prietenii, pentru că pe părinţi nu-i interesează, da' pe bune, când e vorba să-ţi dea sfaturi, de ce să nu le spui?

| Cupcake a răspuns:

Hehe, nu a trebuit sa le spun, am venit cu trandafirul acasa si si-au dat singuri seama. big grin Dupa, doar mi-au pus intrebari la care le-am raspuns cat de sincer am putut. Si cam atat. Aveam 15 ani atunci. Pup

| Abracadabraash a răspuns (pentru Cupcake):

Parintii tai cum sunt in general? severi, de gasca,?

| Cupcake a răspuns (pentru Abracadabraash):

De gasca, ma inteleg, pot vorbi despre orice cu ei. Nu a fost intotdeauna asa, dar tot raul spre bine, corect?

| RalucaOxii a răspuns:

Această discutie cred că am purtat-o de mii de ori cu multe alte fete. Părintii nu iti pot interzice sa nu ai un iubit, daca nu vezi dupa acum care-i faza cu băietii o sa ajungi la 18 -20 de ani si o sa fii fraierita de primul care-ti iese in cale. Nu te pot obliga sa nu ai un iubit, nu au cum... nu cred ca sunt 24 din 24 de ore dupa fundul tau. Ai mei sunt complet schimbati la gandire, adică si eu am avut o reactie ciudata dar eu le-am zis ca am prieten la 13 ani rolling on the floor si bine inteles era o "relatie" la caterinca pentru el, dar eu eram o copila credulă, credeam ca tot ce zboara se mananca. Ar trebuii sa poti o conversatie cu mama ta, ea te va intelege cel mai bine. Fundă?

| bibobia a răspuns:

Au fost foarte calmii si oare cum incantati ca nu am ascuns relatia de ei si au fost de acord atata timp cat nu facem xxx, nu au tipat am avut o discutie foarte placuta cu mama mea, imi spunea amintirile placute etc si a foast foarte bine, creed ca ar fi foarte bine daca ai vb mai intii cu mama ta, deoarece tati cand au o fata sunt foarte protectivi (bine in cazul meu, nu stiu la altcineva ) sper ca te-am ajutat :* (sa ma anunti ori ce s-ar intampla ) pup :**

| Abracadabraash a răspuns (pentru bibobia):

Asa e si tata, dar parintii tai sunt severi sau de gasca in general? cum era relatia ta cu ei? inainte sa le zici

| bibobia a răspuns (pentru Abracadabraash):

Sunt foarte de gasca, ma inteleg si se prind imediat daca ii mint sau ceva de genul, in general eu nu prea vb cu parinti doar daca am ceva inpoatant de spus dar se prind foarte repede daca am facut ceva la liceu etc ai tai cum sunt?

| Abracadabraash a răspuns (pentru bibobia):

Tata se prinde repede daca il mint, nici eu nu prea vb cu ei din cauza timpului pe care nici unul dintre noi nu il avem

| Stellla21 a răspuns:

Tata a vrut sa ma bata cu toporul dar era beat si nu a mai reusit... apoi toate au fost bune...

| RDM a răspuns:

Eu de când eram mică vorbisem cu mama despre asta pentru că prietenele mele erau mai mari decât mine cu aproape doi ani şi deja discutau foarte mult despre băieţi. MAma a reacţionat foarte bine pentru că era şi este tânără şi mă înţelege de fiecare dată.
La vârsta de 15 ani, cel puţin acum, pentru aproape toţi părinţii este ceva normal ca o fată să aibă un prieten. Acum depinde şi cât întinzi coarda. Dar şi dacă ai părinţi normali sau mai comunişti.
Eu te sfătuiesc să vorbeşti cu mama ta despre toate lucrurile astea pentru ca ea poate să îţi fie alături mai mult decât o prietenă. big grin