| adutzadragutza a întrebat:

FUNDAAAAAA, cel mai bun raspuns.Am nevoie de un sfat.Imi place de un baiat, dar el e plecat in vacanta.Eu am numarul lui de telefon de foarte mult timp, m-a sunat o data cand am iesit pe afara cu mai multi prieteni ca sa stie pe unde suntem ..deci acum nu cred ca il mai are. Intrebarea mea e ..credeti ca ar fi ok daca i-as da un sms sa il intreb ce mai face, avand in vedere ca nu am mai vorbit? Adica nu vreau sa para obsedata, dar imi e cam dor de el si nu stiu cum va reactina daca vede sms de la mine, tinand cont de faptul ca nu stie ca inca am numarul lui de telefn.Ce ziceti sa ii trimit sau nu sms? Voi baietii ce parere aveti, voi cum ati reactiona?

Răspuns Câştigător
| 7QA3 a răspuns:

Poti sa-i trimiti, ar fi o surpriza placuta, oarecum. Cine stie? Poate este cea mai buna modalitate de a da startul unei legaturi ceva mai stranse. Va vedea ca nu ai uitat de el si poate il va pune pe ganduri. Daca nu ati ma vorbit de ceva timp, e clar ca nu poti sa te numesti obsedata, deci stai calma. Dar sa nu exagerezi, in sensul ca. ii trimiti tu sms de cateva ori, 2-3, dar daca el nu are faza de inceput dupa aceea, nu e cazul sa devii stresanta, deci sa nu mai insisti. Succes
!

| adutzadragutza explică (pentru 7QA3):

Heiii :* mi-a raspuns la mesaj.s-a scuzat ca nu a raspuns la timp dar nu a avut semnal.I-am spus ca ma intrebam ce mai face iar el mi-a raspuns ca : si el s-a mai gandit la minehee hee

4 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Da,ii poti da un mesaj simplu : ''Hei. ce mai faci?'' si te semnezi.
Va fi impresionat!
Dar doar un mesaj. urmatorul pas trebuie facut de el!
Nu cumva sa-i spui ca-l placi, poti sa-l faci sa deduca asta, dar nu sa-i spui.
Te pup!

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa astepti sa vina,chiar daca iti e dor de el, stai cu prietenele si inveseliti-va, asa el nu va stii ca tu inca mai ai numarul iar dupa ce ii trimiti sms-ul sa regreti happy. Sincer, eu asa as proceda, fiindca sunt cam in aceeasi stare ca si tine happy

| Mytsaa a răspuns:

Poti sa-i trimiti, daca nu o sa-ti raspunda inseamna ca nu-i face placere sa vorbeasca cu tine dar daca iti raspunde e un pas spre binehappy