| Magda20 a întrebat:

Hei TPU, în ultima vreme am impresia că iubitul meu s-a cam schimbat, în sensul că a devenit un obsedat sexual. Ne sărutăm, mă îmbrățișează strâns și mă ține aproape de el, îmi poartă corpul pe lângă penisul lui. Când se încinge mă mângâie peste tot, îmi baga mana în pantaloni, mă mușcă de sâni sau gât...în seara asta mi-a băgat degetul în ***** și i-am zis ca ma doare și să se oprească, dar nu a vrut și i-am ferit eu mâna până la urmă. Era excitat la maxim și parcă nu voia să asculte nimic. Problema e ca sunt virgină (el nu știe asta) și am 20 de ani. Probabil el se gândește ca mi-am început viata sexuala din moment ce face așa.

14 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Amu' serios, daca afla si n-are rabdare cu tine, e degeaba relatia aia.

| Andreeush a răspuns:

Atunci e vina ta.
De ce ai secrete față de prietenul tău?
Spune-i că încă nu ți-ai început viața sexuală și în felul ăsta o să se comporte corespunzător.
Dacă nu, lasă-l, să își caute o fată care să îi ofere ceea ce vrea.

| ywar a răspuns:

Eu nu cred ca e iubitul tau si sunteti amandoi 2 necopti, 2 neasumati. El e cu hormonii si cu bagatul la gaura si zero comunicare, tu cu gura lipita cu scotch si esti pe sistemul "fie ce-o fi".
Eu cred ca o relatie care este asumata (a voastra nu e relatie!) inseamna a pune pe masa - bune si rele - si acceptare a unui adevar (esti virgina). Tu vrei sa fii mai matura decat pari si vrei sa te pastrezi si virgina. Nu merge.
Eu cred ca ar trebui sa porti o discutie matura cu el.
Ce faci daca el isi baga toata mana in vaginul tau? Ar incapea, devreme ce pe acolo iese capul copilului.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Ce face el este un comportament normal. Dacă nu ești în stare să-i oferi sex, atunci nu-i mai pierde timpul fără rost.

| OrdanKarris a răspuns:

Iti este rusine sa-i spui ca esti virgina, dar nu ti-e rusine sa-l tii blocat intr-o relatie fara sex. Nu este el un obsedat sexual, tu esti o frigida. Nu e vina lui, e vina ta. Il tii blocat intr-o relatie fara sex. Nu crezi ca esti cam nesimtita?

| Ether a răspuns:

Din pacate aia nu e relatie daca el nici macar nu stie lucruri atat de elementare despre tine. In loc sa pui intrebari la altii, mai bine ii pui lui si discutati.

| Magda20 explică (pentru Ether):

Mi-e rușine să îi spun că sunt virgină.

| Nemessys a răspuns (pentru Magda20):

De ce ti-ar fi rusine cu asa ceva? Daca ar fi un om cu capul pe umeri, zic eu, ca s-ar simti special ca el sa fie primul... (acum depinde.). Oricum, trebuie sa fii sincera cu el cand vine vorba de asta si sa nu te ascunzi. Ca afla acum, ca afla mai tarziu, tot acelasi lucru este asa ca de ce nu. Serios, cat timp crezi ca ii mai poti ascunde asta?

| Plato a răspuns (pentru Magda20):

Ma simt ca in scenele alea cu "Familia din universul paralel". laughing
Fetitelor de 14 ani nu le e rusine ca nu mai sunt, tie la 20 ca esti. laughing
Mai, fata mea, zi-i ce trebuie sa-i zici. Personal, nu consider ca va fi deranjat, ba chiar dimpotriva. E de bine ca esti asa, de ce crezi ca musulmanii isi asteapta virginele alea din viata de apoi? laughing
Totodata, daca el e mai... dragastos, iar tu nu ii impartasesti asta, nu prea... va potriviti, cred eu.

| Magda20 explică (pentru Nemessys):

Sunt conștientă de faptul că într-o zi va afla, dar mai încolo. Mi-e rușine să îi spun deoarece nu știu ce va crede

| Magda20 explică (pentru Plato):

Și cum aș putea să îi zic că eu sunt încă virgină fără să îl iau prea tare prin surprindere? laughing

| Plato a răspuns (pentru Magda20):

Zi-i-o ca pe o veste buna. De ziua lui, de exemplu. laughing

| Nemessys a răspuns (pentru Magda20):

Ce ar putea crede despre asta? Nu crezi ca iti faci griji degeaba cand vine vorba de asta? adica iti imaginezi faze in capul tau care mai mult ca sigur nu s-ar intampla. Daca este iubitul tau CU ADEVARAT, o sa inteleaga si o sa te accepte. Virgina sau nu. tot te iubesc. :/ Serios. ai 20 de ani, ce este asa de,, wow" ca inca sa fii virgina la varsta asta? Cine spune ca este obligatoriu sa te dezvirginezi cat mai repede? Din moment ce crezi asta, inseamna ca ai stat cu persoane nu tocmai intregi la minte si ai auzit numai tampenii legate de acest lucru. Gandeste-te ca unele stau virgine si pana la nunta, care aia e pe la 25/26 de ani. Asa ca. tu fiind la 20, nu ar fi ceva la care sa reactioneze urat. happy. Pune-te in locul lui. Daca tie ti-ar spune ca este virgin, cum ai reactiona? Ai rade de el? Ai avea o parere proasta despre el? Eu as zice ca nu. happy Intr-o relatie trebuie multa comunicare si trebuie sa fiti deschisi la fiecare subiect.

| Crackman a răspuns (pentru Plato):

Ba nu ai chill delic in tine. Asta veste de ziua lui?