| AsRock a întrebat:

Hei TPU.mie imi place de o fata. problema:sunt timid si nu sunt prea frumos(da nici urat)sunt asa la mijloc.eu cu ea nu prea vorbesc.ea e draguta si imi place mult de ea.are o prietena cu care ma inteleg bine da mi-e frica sa nu ma faca de ras sau asa in fata fetei(sunt prietene bune) nu stiu ce fac mai ales pentru ca eu am mai incercAt sa ii cer prietenia unei fete.da ea mi-a dat cu flit chiar de ziua ei.si am fost foarte suparat cateva zile..nush ce sa fac si nu vreau so supar pe fata asta.eu tin mult la ea cu toate ca nu prea vorbim

Răspuns Câştigător
| ღPufuleț a răspuns:

Ca sa va apropiati mai mult incearca sa intrii in vorba cu eawinking. Sa aduci in conversatie subiecte comune si de preferat pe placul ei. Incepe sa.ti petreci mai mult timp stand in preajma ei. Fa.o sa rada..asta le place multor fete, baietii amuzanti. Si lasa timiditatea acasa ai o singura viata traieste.o cu capul sus si nu.ti fie rusine daca placi pe cineva sau vrei "sa.i ceri prietenia". Bafta happy

7 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Vorbeste cu ea, trebuie sa va cunoasteti, etc.
Pa, pa.

| Dafii a răspuns:

Ce te sfătuiesc, încearcă să vorbeşti cu ea. Glumeşte cu ea, spune-i bună când o întâlneşti... şi dacă veţi deveni prieteni îi poţi mărturisi ce simţi. Nu se va simţi prost, pentru că fiecare fată se bucură când are admiratori. Iar dacă se va supăra ar da dovadă de nesimţire. Sper că te-am ajutat! Funda?

| Kolarov2 a răspuns (pentru Dafii):

In orice caz, m-ai ajutat pe mine! mersi

| AngelWhite99 a răspuns:

Fa pasul cel mare, timiditatea nu-i o problema. Poate o sa ai o surpriza si ea te place?

| elisabeta12345678900987654321 a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea mai intai ca amic, apoi ca cel mai bun prieten si dupa ca posibil iubit, va merge, crede-ma.

| AsRock explică:

Ar trebui sa vb cu prietena ei? si nu mai cereti funda ca o dau cand consider ca sunt multumit. eu o dau nu amagesc

| auraburu a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea la care daca vezi ca nu se poate o poti lasa balta