| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU...Of, m-am saturat. De doua saptamani ma cert aproape in fiecare seara cu prietenul meu, si prin aproape vreau sa zic ca daca nu ne certam azi, maine 100%. E gelos pe mine de degeaba, ex.:,,sa nu inseli la scoala.",, sa nu ma inseli la banchet",,, iesi pe drum? cu cine? vezi poate ma inseli" si ma face mereu sa sufar si sa ma simt naspa. Si de la o vreme imi tot reproseaza ca sunt rece si daca glumesc cu el, cica " ce ai patit? ai baut ceva? este bine?", nici numai stiu cum sa o dau cu el..adica tin la el, il iubesc, suntem de doua saptamani impreuna, dar ma face sa sufar in fiecare zi si ma simt naspa si sunt mai mereu trista..nu stiu ce sa mai fac sa nu ne mai certam si sa avem si noi o relatie normala cum au toti tineri. poate nu ne potrivim sau el vrea sa ne despartim sau nici nu stiu..help sad dau funda.

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Încearcă să vorbeşti cu el despre asta şi vezi cum reacţionează. Dacă în doar două săptămâni îţi spune asta, nu e prea ok.

| ionut931 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Nobody..nu cred ca e ok sa-ti spuna asta nici in 2 saptamani nici in 3 ani, dupa cum ai spus si tu comunicarea poate fi cheia.O conversatie calma in care se pun pe masa mai toate aspectele ar rezolva tot. Poate baiatul a fost inselat inainte si acum este exagerat de "precaut". Insa gelozia poate proveni si dintr-un exces de posesivitate, dar In iubire libertatea este prioritara. Nu intodeauna ceea ce iti place iti este si de folos totusi.Ia aminte Anonim.

| neutrino a răspuns:

Incercati sa va potriviti.

| cristimihailov a răspuns:

Nu mai pierde timpul. Despartiti-va.

Unele persoane chiar nu pot sa stea una langa alta, chiar daca se inteleg bine.

| Alcyon a răspuns:

Daca dupa doar 2 saptamani face asa, lasa-l naibii.

| Hash001 a răspuns:

Daca nici 2 saptamani nu au trecut si iti face capul calendar da-l dracului, nesuferit imputit.

| piticelm a răspuns:

Wooow,cat timp aveti impreuna laughing mai mulde de o gramada.Il mai si iubesti dupa 2 saptamani, dar pun pariu ca nici jumate din viata lui nu i-o cunosti..ma rog laughing Poate ca nu are incredere in tine, de fapt sigur nu are, sunt 2 saptamani, nu 2 ani.

| DulceLup a răspuns:

Increderea e de baza. explica-i lucrul asta!

| Prea_Mult_Vorbesti_1989 a răspuns:

Hai sa ne cunoastemlaughing