| Vlad1928 a întrebat:

Sunt baiat. Am o bff fata. Am fost acum câțiva ani împreună, dar nu merge. Am rămas prieteni. Acum simt doar atracție fizica pentru ea. Daca as vrea sa fiu iarăși cu ea probabil ar accepta. Dar nu cred că voi rezista intr-o relație, și nu vreau să o rănesc... Ce spuneți?

Răspuns Câştigător
| Eduard196 a răspuns:

Spune-i simplu ca esti atras fizic de ea si ca nu vrei o relatie pentru ca nu crezi ca ai rezista si nu vrei sa o ranesti. Ea e persoana cu care trebuie sa vb asta si nu noi

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Presupun ca in cercul tau de prieteni, de cunostinte, de colegi exista si alte fete care ar putea sa merite onoarea de a-ti deveni prietena/iubita si sa incerci "norocul" de a forma un cuplu. Succes!

| SG1995 a răspuns:

Întreab-o mai subtil dacă vrea să aveți o aventură.

| NicoletaSimina a răspuns:

Dragul meu, in relatia voastra a intervenit rutina (obisnuinta), adica sunteti dependenti unul fata de celalalt.Prietenia dupa o relatie care a durat cativa ani,v-ar face foarte mult rau, pentru ca in cele mai multe cazuri, este posibil ca celalalt sa sufere, fie in tacere, fie prin gesturi sau comportament.Gandeste-te,daca tu ti-ai gasi o alta fata, fosta ta prietena ar fi dezamagita, pentru ca nu te mai poate avea.Acesta este un exemplu concret, dar adevarat.Foarte multe cazuri de acest gen s-au intamplat.Intreab-o ce isi doreste mai exact dupa aceasta despartire,daca mai are sentimente pentru tine si daca este decisa sa faca urmatorul pas,acela de accepta "esecul" si de a merge mai departe. Daca se comporta normal cu tine,de parca nimic nu s-ar fi intamplat,amical vorbim,inseamna ca nu mai are sentimente pentru tine si ca a acceptat sa fiti doar prieteni. Daca nu a acceptat ideea ca nu mai puteti fi impreuna,o poti recunoaste usor dupa cum se comporta (de exemplu,te va alinta ca inainte),sau gesturi (te va cauta constant,iti va cere sa va intalnit, etc.), prin fapte(va fi geloasa cand te va vedea cu o alta fata la brat).Va durea acum, dar mai tarziu nu va mai durea, treptat va veti acomoda.Fiecare isi va gasi jumatatea mai devreme sau mai tarziu. Daca nu mai simti nimic pentru ea, nu face greseala sa fii din mila cu ea, pentru ca te minti pe tine si-ti exagerezi suferinta. Sper ca te-am ajutat!