| Mihaelaa98 a întrebat:

Hei TPU, sunt impreuna cu un baiat de aproape 2 ani dar intre noi s-au intamplat foarte multe lucruri, intr-un moment in care nu l mai doream l am inselat apoi s-a razbunat si el si m-a inselat. am stat despartit o perioada si am decis sa ne impacam. Pot sa spun ca de atunci s-a dus totul, parca nu mai are aceeasi dorinta pentru mine, acum ceva timp il trageam de barba in joaca si incepuse sa l doara asa ca s-a enervat si mi-a dat o palma mai tarziu spunand ca a fost in joaca, uneori cand e nervos ma injura sau ma jigneste dar are si momente cand ma iubeste. Eu una consider ca nu mai simt nimic pentru el si am incercat de cateva ori sa ma despart de el dar de fiecare data imi spunea ca ma iubeste si ca el nu poate renunta la mine si asa iar ma intorceam la el, desi cred ca din partea lui nu mai primesc deloc afectiune, incep sa i vad din defecte. e clar ca e relatie toxica. Intrebarea mea este, cum sa fac despartirea definitiva? E primul meu prieten si sunt obisnuita cu el iar partea grea este faptul ca nu ma pot vedea facand chestiile pe care le fac cu el, facandu le cu alt baiat.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O relatie noua inseamna inceputuri noi, unde nu trebuie sa faci nimic din ce ai facut cu primul, dimpotriva, fa schimbari, ca totul sa fie perceput in bine si cu bucurie.

| mihai69 a răspuns:

Cu alt băiat o să faci chestii noi, nu tot astea de acum.
O să doară, o să ai momente de regrete, de dor etc. Dar e clar că trebuie să mergeți (amândoi!) mai departe.
Lasă timpul să-și facă treaba! Nu vei uita, dar peste o vreme nu o să mai simți nimic negativ când îți vei reaminti de el.
Baftă!
Revino la vechii prieteni, fă ce vrei tu, ieși cât mai mult cu gașca - o să te ajute să treci peste momentele mai grele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare ca înșelatul, e soluția. E singura care v-a despărțit. Repeat, dar decideți sa nu va mai împăcați, de data asta. Ca o curiozitate, totuși, când l-ai înșelat, cum te-ai putut vedea făcând chestiile pe care le faci cu el, făcându-le cu alt băiat?
Sau îl iei de barba, ochi în ochi și ii spui fix ce ai descris aici. Mai greu, dar v-a înțelege.
Desigur, cel mai plăcut și elegant ar fi sa va înscrieți la "Insula Iubirii". Vedeți Tailanda și chiar te poți vedea făcând chestiile pe care le faci cu el, făcându-le cu alt băiat!hee hee

| Mihaelaa98 explică (pentru anonim_4396):

Prin inselat zic ca doar m-am pupat cu altul nu altceva

| kandaraki a răspuns:

Esti sado, iti place sa fii asa chinuita in relatie, esti mica, inca nu ai creier, asa ca stai cu el, te va bate uneori!

| DroIja a răspuns:

Ai putea, gen, să te desparți de el.

| Mihaelaa98 explică (pentru DroIja):

E usor de zis. chiar nu stiu cum sa prind tupeul ala incat sa plec si sa nu ma mai intereseze deloc

| DroIja a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Încergă gen să te desparți.

| domnuleu23 a răspuns:

Daca nu le poti vedea, nu te uita, fa-le cu spatele.

| Aleeeela a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa te desparti de el. La Cum ai descris situația dacă tot ai sa'i ierți o sa ajungă intr'o situație în care sa devină violent ( sa te bata în adevăratul sens al cuvântului )și atunci nu ai sa mai poți face nimic. E destul de greu sa uiți o relație mai ales dacă e "prima iubire ". Dar adevărul e mai bine acum decât când va fi prea târziu.