| Onofrei_Gabi_Si_Deny_1979 a întrebat:

Hei,TPU!
Va rog frumos si eu ceva! Am 13 ani si vreau sa plec de acasa vreo 15 minute.
Cum sa ii conving pe parintii mei? (Nu ca nu am libertate, dar s-au c-am terminat scuzele.+ ca vin testele din mai) Aa..Si da. Vreau sa ies sa ma intânlesc cu...un baiat. (SI NU ZICETI CA SUNT MICĂĂĂ)
Aaa..Da...La mine nu merge nici o scuză cu "ies cu prietenele" sau ca "ies sa plim cătelul.
Cine lasă peste 4 scuze are FUNDĂ +VOT!
MERSIII

Răspuns Câştigător
| Ltyiiol a răspuns:

"Mami, tati, ies afară. "

"Mami, tați, trebuie să merg la magazin sa îmi iau o radiera/pix/caiet."

"Mami, tați, trebuie să merg până la o prietenă sa îi cer o lecție. "

"Mami, tati, am împrumutat un caiet unui coleg și trebuie să mă duc eu după el, fiindcă el nu poate veni. "

"Mami, tati, vreau sa merg la o prietenă să învățăm împreună. "

Mai am dacă vrei. Și, nu ca ar fi treaba mea, dar:

1. Categoria greșită
2. Ești prea mică! Stai departe de băieți la vârsta asta, o sa regreți, îți zic eu. (Doar știi vorba aia "După băieți și autobuze să nu alergi niciodată, pleacă unul, vine altul.")winking

5 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Nu avem de unde şti noi cum se desfăşoară viaţa ta familială ca să îţi putem da acele "scuze" de escapadă. Tu trebuie să te gândeşti cam ce ai putea face cu acordul lor (de exemplu mers la magazin, la bunici, sa faci temele cu o colegă etc.)

| francut a răspuns:

Asta e problema ta: iti minti parintii. Ce ar fi sa le spui adevarul, in loc sa cauti mereu alta minciuna? Mai ales ca motivul ce poate fi repetat, "ies cu prietenele", zici ca nu merge.

| Mihai1312 a răspuns:

Din punctul meu de vedere parinti ar trebui sa aiba incredere in copii sai, nu cu scuze nu cu nimic, daca un parinte stie ca poate avea incredere in copil-ul sau, de ce nu iar mai interzice asta inseamna ca stie ca nu poate conta sau a se baza pe el.

| Tudorache_Stefan_1980 a răspuns:

Poti sa ii spui ca gen vrei sa te relaxezi putin deoarece in ultimul timp esti cam stresata si sa te lase macar 10 15 minute afara pentru o gura de aer