| Ecaterinapala123 a întrebat:

Hei TPU, va rog sa ma ajutati.Nu inteleg de ce toti baietii de care ma indragostesc ma fac sa sufar indirect.Adica descopar ca au deja prietena.Ma doare foarte tare sa stiu ca nu am nicio sansa cu persoana de care imi place doar din aceasta cauza.Sa va spun pe scurt o intamplare recenta.Am iesit cu un baiat pe care l-am cunoscut prin intermediul unei verisoare iar el se comporta foarte politicos cu mine, imi dadea semne clare ca ma place si ca vrea ceva serios. Dupa aceasta intalnire m-a dus acasa la mine cu masina si mi-a spus ca abia asteapta sa ne mai vedem.In urmatoarele zile intru sa il caut pe retele de socializare si observ pe Facebook poze actuale cu iubita lui si inca una cu ei postata chiar in acea zi.El avea prietena si se dadea la mine...sunt chiar foarte trista desi nu am fost impreuna pentru ca eu sunt o persoana care pune mult suflet cand ii place de o persoana..Chiar as aprecia niste sfaturi bune in legatura cu tot ce am scris mai sus.Va multumesc. P.s. am 17 ani jumate, va spun ca sa ma luati in serios si sa nu credeti ca sunt una de 12 ani care sufera din dragoste.

Răspuns Câştigător
| Rux04 a răspuns:

Bună. O să-ți găsești într-o bună zi jumătatea. Toate la timpul lor. happy

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai astepari prea mari de la alti, tu ai crezut ca el te va cere in casatorie, gandesti imatur

| Ecaterinapala123 explică (pentru RAY):

Nu se pune problema de asta.Pur si simplu ma asteptam ca pe viitor sa incepem o relatie.

| RAY a răspuns (pentru Ecaterinapala123):

Fix ce am spus, relatie =nunta, copii, nu esti prima, romancele sunt disperate dupa nunta, si eu am patit asta

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu cred ca e cazul ei. Ea e genul de fetita prostuta si superficiala care chiar crede ca un "smecheras" va deveni dintr-o data baiat de casa, de dragul ei, ca o va idolatriza. Cu ocazia asta ii atrag atentia ca aia nu dau doi bani pe ea. laughing

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Sincer nu i am citit povestea ca nu am chef sa plang ca o muiere la menstruatie

| Ecaterinapala123 explică (pentru Plato):

In primul rand nu aduce jigniri daca nu cunosti persoana.Eu am cerut doar niste sfaturi. Daca pentru tine sfaturile inseamna critici/jigniri este destul de trist.Esti o persoana cu un caracter care lasa de dorit.Pacat pentru societatea asta ca exista asemenea persoane ca tine. In al doilea rand nu am precizat ca vreau sa schimb o persoana sau ca se va schimba pentru mine.Nu ai inteles nimic asa ca mai bine nu raspundeai. Daca taceai filozof ramaneai.
O seara placuta.

| Plato a răspuns (pentru Ecaterinapala123):

Mai fetito, mi-e mila de tine... atata ignoranță, deja iti vad sigla PSD pe frunte.
Hai sa o simplific, sa nu faci febra: ratatii la care te uiti tu, nu vor sta niciodata doar cu tine. Mereu mai au pe cineva, mereu vei fi un obiect. Cand te vei uita dupa cine trebuie, te poti gandi la relatie.

| Plato a răspuns:

Multitudinea de baieti de care te-ai indragostit, erau asa, din intamplare, frumusetea de tipologie numita modern "badboy"?
O freza, un abdomen, o aroganta, un bmw ceva tot aveau, este?

Asa zici ca ai 17 zici ca e 50. Tot un copil esti, tot porcarii vorbesti, tot anormal e sa "suferi" din dragoste, mai bine nu mai mentionezi.
Daca raspunsul la prima intrebare este "Da", atunci meriti tot ce ti se intampla si asa vei "suferi" toata viata, iti garantez.

| Plato a răspuns:

Reprezint Pantelimon.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De cand e bunul simt sinonom ci flirtul?
Faptul ca ai 17 ani nu demonstreaza absolut deloc ca esti matura. In gandire chiar pare ca ai avea 12 ani.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nu te mai indragosti.
Oamenii sunt de rahat, nu te mai atasa atat de tare de ei.

| Roelly202 a răspuns:

Nu mai fi asa de lipicioasa.Adica sa te indragosteti de orice baiat care e politicos si se poarta frumos cu tine.Fa-ti un prieten in care sa ai incredere si sa vb mai mult cu el.

| Andreea23r a răspuns:

Poate băiatului respectiv i-ai plăcut ca om, ca amică. Avea mașină și s-a gândit să te ducă și pe tine, drăguț din partea lui. Era pur și simplu cumsecade. Nu cred că s-a gândit măcar că tu ai considerat ieșeala aceea drept o întâlnire.
Nu poți să spui că nu ai șanse "doar" din această cauză, din moment ce, dacă persoana are o parteneră, e finalul speranțelor tale de până atunci și nu poți face nimic să schimbi asta, ci îți cauți pe altcineva.

| REALLYNIGGA777 a răspuns:

Asa sunt bajetii nu ai cum sa ii schimbi. P.S sunt baiat