| unknown12345 a întrebat:

Hei TPU, vreau sa va zic o intrebare si sunt foarte serios.Nu este o gluma,daca voi vreti sa radeti,e treaba voastra.
Cam de anul trecut trecut incoace ma masturbez,si a devenit o obsesie grava! Imi puteti da niste sfaturi cum sa ma molipsesc?(nu de alta,da e pacat, si imi e cam rusine sa-i spun asta preotului la spovedanie...)

Va dau funda!

11 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

A te molipsi inseamna a te imbolnavi. poti sa iti ocupi mintea cu altceva, sa nu te mai gandesti la asta mereu.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Găseşte-ţi alte lucruri de făcut. Nu trebuie să îi spui preotului dacă nu vrei.

| neutrino a răspuns:

Mergi la medic.

| danimotenel a răspuns:

Auzi... Vrei conturi de brazzers, au filme HD, e cont premiumwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Jijell a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa ii spui preotului, pentru ca nu este un pacat, este un lucru normal. Toti o facem, cine spune ca nu o face, ii e rusine sa recunoasca.

Daca ti se pare ca te masturbezi prea des, incearca sa-ti gasesti ceva de lucru, sa iti tii mintea si mainile ocupate. Atunci cand nu sunt hormonii de vina, plictiseala este cea care impinge la astfel de activitati.

| Ancamitumihaela a răspuns:

Ca sa scapi de acest pacat vino inaintea lui Dumnzeu cu o inima sincera si marturisesti pacatele caci El este drept si crendicios sa iarta pacatele. Preotul nu are putere sa ti ierte pacatele. Dumnezeu atat de mult iubit lumea incat a dat pe singurul sau Fiu ca sa moara pe cruce pentru tine ca oricine crede in El sa nu piara ci sa aiba vesnica. Isus a spus,, Eu sunt Calea, Adevarul si Viata si nimeni nu vine la Talal decat prin Mine,, Rugaciunea acesta iti poate fii de ajutor,, Isuse, Fiul lui Dumneyeu ai mila de mine pacatosul. Te ros sa ma ierti si sa ma eliberez de sub puterea celui Rau de acest pacat. Iti multumesc ca ai murit in locul meu, Te accept ca Domn si Mantuitor in viata mea. Iti multumesc Tatal ca mi ai ascultat rugaciunea. Amin.

| EyesHD a răspuns:

Te duci la magazin..cumperi un tub de picatura si cand vrei sa te autosatisfaci singur laughing, dai pe mana ..sau bag-o in spirt laughing

| TotinebuniidinHorsens a răspuns:

Conditia ta este cunoscuta sub numele de "esti un ***"! Singura solutie e sa ti-o tragi mai mult pe laba! Cat despre preot, nu ii spune, ca esti in Romania, si s-ar putea sa il tentezi.

| Octavian_Alin_1989 a răspuns:

Incearcate se te lasi.
Sau nu spune preotului doar roaga-te sa te iarta dumnezeu.