| anonim_4396 a întrebat:

Hei
Vi s`a intamplat sa fiti cu cineva o perioada destul de lunga impreuna, si acea persoana sa tina la voi, iar voi sa nu simtiti acelasi lucru pentru ca sunteti indragostit de altcineva?
Funda

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Hey!
Nu ma implic intr-o relatie decat daca tin cu adevarat la acea persoana. Nu are rost sa fac pe cineva sa sufere degeaba cand poate fi fericit cu altcineva.
Vorbeste cu el si spune-i adevarul, cred ca va suferi oricum ii vei spune acest lucru dar e mai bun un adevar trist decat o minciuna frumoasa. Oricum isi va da seama mai devreme sau mai tarziu. Si chiar daca nu te va ierta atunci cand ii vei spune te va ierta cu timpul cand va intelege ca i-ai dat sansa de a fi fericit cu o persoana care sa-l iubeasca la fel de mult cum o va iubi el.
Nu are rost sa fii nefericita intr-o relatie cand de fapt tu esti indragostita de o alta persoana. Traieste-ti iubirea frumos dar poarta o discutie cu prietenul tau, are dreptul la adevar mai ales daca sunteti impreuna de mult timp.
Sa fii iubita! happy

9 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Poate sa fie doar o faza trecatoare. daca e serios, fii cu cel la care tii.

| Adry05 a răspuns:

Nu aş fi intrat într-o relaţie cu asemenea situaţie.

| dragos9234 a răspuns:

Nu.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Nu, nu mi s-a întâmplat pentru că nu am ținut la nimeni până acu și au m-am implicat în vreo relație.

| xLove a răspuns:

Dahappy E un baiat care e indragostit de mine, insa eu nu sunt de el, insa imi e un adevarat prieten! E un caz similar cu al tau. Eu cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui persoanei respective, ca sa nu aiba nimeni de suferit pe urma. Aceasta este o alegere importanta pentru tine, asa ca alege ce simti si ce crezi ca e mai bine pentru tine.

Bafta!

| Kennziiie a răspuns:

Eu sincer dacă sunt cu o persoană şi încep să ţin la altcineva, mă despart de prima. De ce? Pentru că ţin la motto-ul : ''Dacă eşti cu o persoană si te-ai indrăgostit de o a doua, alege-o pe a doua, pentru ca dacă-o iubeai pe prima, nu te indrăgosteai de a doua. '' Baftăă :*

| Al3Cssa19 a răspuns:

Da....asta este trebuie sa te apropii cat de cat de acea persoana de care nu esti indragostita ca sa vezi daca poate fii ceva intre voi..nu trebuie sa fie neaparat dragoste la prima vedere...winkingpoate vei simti ceva pentru el pe parcurs! FUNDA puppy dog eyes

| pisicuta1lov a răspuns:

Daaasi inca mi se intampla dar nu-i pot zice